Noworoczne oszczędności w przedsiębiorstwie – sprawdź, jak zmniejszyć rachunki za prąd!

Oszczędzanie to jedno z najpopularniejszych noworocznych postanowień. Nie musi ono dotyczyć wyłącznie życia prywatnego, ale także biznesu. Przedsiębiorcy mogą poszukać oszczędności między innymi w opłatach za prąd stanowiących średnio 1/5 firmowych wydatków! Jak tego dokonać w obliczu rosnących cen energii elektrycznej?

Energia elektryczna dla firm będzie drożeć!

Wiele wskazuje na to, że energia elektryczna dla firm będzie stale drożeć. Głównym źródłem podwyżek są rosnące opłaty emisyjne. W polskiej gospodarce, głęboko uzależnionej od węgla, jest to szczególnie odczuwalne. O ile gospodarstwa domowe mogę liczyć na przynajmniej tymczasowe wsparcie ze strony Urzędu Regulacji Energetyki, przedsiębiorcy są zdani na siebie. Rosnące ceny prądu stanowią zagrożenie finansowe przede wszystkim dla rentowności firm działających w branży produkcyjnej, silnie uzależnionej od energii elektrycznej.

Zmiana sprzedawcy prądu – ograniczenie ryzyka

Stosunkowo niewiele firm może sobie z miejsca pozwolić na modernizację wyposażenia na bardziej energooszczędne. Na szczęście istnieje inny sposób, pozwalający obniżyć rachunki za prąd. Jest nim zmiana sprzedawcy energii elektrycznej. Warto sprawdzić, jacy sprzedawcy działają w regionie i którzy spośród nich proponują najkorzystniejsze oferty. Oprócz stawki za zużycie, należy wziąć pod uwagę także wysokość opłaty handlowej. Ta część rachunku wynika bezpośrednio z polityki sprzedawcy.

Metodą ograniczenia ryzyka związanego z potencjalnym dalszym wzrostem cen energii elektrycznej jest podpisanie dłuższej umowy. Co prawda stawka za 1 kWh często jest wyższa w przypadku umów zawieranych na dłuższy okres, ale istnieje spora szansa, że cena w pełni zrekompensuje zmiany, które mogą nastąpić na rynku w przyszłości.

Minimum formalności, znaczące oszczędności

Cenne wskazówki dotyczące zmiany sprzedawcy energii elektrycznej dla firm można znaleźć pod adresem https://poprostuenergia.pl/. Sama procedura jeszcze nigdy nie była tak prosta, a obecnie może odbyć się online. Formalności są w tym przypadku ograniczone do absolutnego minimum. Tym bardziej warto rozpocząć nowy rok od oszczędności i ograniczenie ryzyka biznesowego związanego z cenami prądu!

Poprzedni artykułZałożenie firmy w formie spółki – co warto wiedzieć?
Następny artykułDlaczego warto używać systemu EDI, czyli oszczędzaj czas i pieniądze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj