Nieruchomości na Cyprze: dlaczego warto zainwestować w wakacyjny dom nad morzem

Zakup zagranicznych nieruchomości to trend utrzymujący się wśród inwestorów z Polski. Jest to związane z kilkoma aspektami. Przede wszystkim Polaków kusi cieplejszy klimat, który spotykamy w krajach położonych w basenie Morza Śródziemnego. Do tego dochodzi wydłużony sezon i spore zainteresowanie najmem wakacyjnym. W ostatnim czasie na znaczeniu zyskują nieruchomości na Cyprze Północnym. Dlaczego warto w nie inwestować?

Inwestycja w poszukiwaniu słońca

Posiadanie domu wakacyjnego nad morzem w ciepłym kraju to duży komfort. W trakcie urlopu można w prosty sposób zmienić otoczenie i delektować się pięknym słońcem i plażami. Wiele osób decyduje się na zakup tego typu apartamentu pod kątem wykonywania pracy zdalnej. Jeszcze inni szukają sprawdzonej lokaty kapitału, która da im satysfakcjonujący zwrot z inwestycji. Niezależnie od pobudek, warto zastanowić się nad zakupem starannie dobranej zagranicznej nieruchomości. Cypr Północny oferuje w tym zakresie wiele możliwości i niezwykle korzystny stosunek ceny do jakości apartamentów. To nie tylko inwestycja w poszukiwaniu słońca, ale również stabilnego zwrotu.

Wakacje niemal przez cały rok 

Dom wakacyjny kupuje się przede wszystkim z myślą o sobie i swoich bliskich. Ma to być miejsce, do którego chętnie będziemy wracać w poszukiwaniu wysokiej jakości odpoczynku, wspomnień i wyjątkowych doświadczeń. Strzałem w dziesiątkę wydaje się być Cypr. Nieruchomości na Cyprze oferują dostęp do szeregu udogodnień i zazwyczaj zlokalizowane są w niedalekiej odległości od morza i piaszczystych plaż. Ponadto w ciągu roku jest tam ponad 300 dni słonecznych w roku. Sezon trwa nawet 8-9 miesięcy, więc w ciągu roku na cypryjskie wakacje można polecieć nawet kilka razy. Cypr Północny to doskonałe miejsce do wykonywania pracy zdalnej. Po skończonej pracy wystarczy zamknąć laptopa i delektować się urokami życia w prawdziwym raju. Właśnie dlatego warto inwestować w starannie wyselekcjonowane nieruchomości na Wyspie Afrodyty. 

Atrakcyjne ceny i warunki finansowania zakupu 

Jeżeli chodzi o apartamenty, CyprPółnocny wciąż oferuje atrakcyjne ceny. Cieszące się zainteresowaniem inwestorów prestiżowe resorty pozwalają na znalezienie nieruchomości już od kwoty 6900 złotych za m2. To wszystko przy zachowaniu wysokiego standardu wykończenia wakacyjnego apartamentu. Ceny te są nie do porównania z wieloma innymi krajami położonymi w basenie Morza Śródziemnego. Do tego dochodzą preferencyjne warunki finansowania inwestycji. Obecnie na Cyprze Północnym można skorzystać z kredytu z oprocentowaniem 0% na okres siedmiu lat. Nieruchomość do użytkowania otrzymuje się już po spłacie 60% wartości apartamentu. Dzięki temu jeszcze szybciej będzie można z niej korzystać. To atrakcyjna forma zakupu zarówno dla osób poszukujących domu na wakacje, jak i inwestujących w mieszkania na wynajem turystyczny. 

Spory potencjał wynajmu 

Większość inwestycji ocenia się pod kątem ich opłacalności. Jeżeli chcesz przeznaczyć apartament na wynajem turystyczny, to Cypr Północny będzie strzałem w dziesiątkę. Nowa nieruchomość odebrana od dewelopera już w tym momencie zyskuje około 30% na wartości. Długi sezon i rosnące zainteresowanie turystów sprawiają, że w skali roku z powodzeniem można przekroczyć 10% stopy zwrotu z inwestycji. Oznacza to, że zakup apartamentu na Cyprze zwróci się już w ciągu 8-10 lat. Duże nakłady finansowe na rozwój turystyki i infrastruktury na Cyprze Północnym mogą sprawić, że już niebawem okres ten jeszcze się skróci. Bez dwóch zdań warto rozważyć zakup apartamentu na Cyprze nie tylko pod kątem domu wakacyjnego dla siebie, ale również jako lokaty kapitału, która przyniesie realne zyski w krótkiej perspektywie. 

Inwestycje na Cyprze z RT Invest 

Prawdziwymi ekspertami od cypryjskiego rynku nieruchomości są specjaliści RT Invest. Firma ta jest oficjalnym przedstawicielem na Polskę najlepszych deweloperów Cypru Północnego. Dzięki temu ma dostęp do atrakcyjnych ofert. Eksperci RT Invest oferują bezpłatne wsparcie w wyborze i procesowaniu zakupu nieruchomości na Wyspie Afrodyty. Ponadto wspierają klientów w obsłudze nieruchomości po zakupie, a także w wielu innych kwestiach, w tym w finansowaniu inwestycji. Jeżeli szukasz idealnego domu wakacyjnego w ciepłym kraju, to zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z RT Invest.

Poprzedni artykułJakie są cechy idealnego ośrodka na konferencję?
Następny artykułCo warto wiedzieć na temat przenośników taśmowych?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj