Największe porty świata

Suwnice jako specjalistyczne urządzenia dźwignicowe znajdują zastosowanie w wielu bardzo zróżnicowanych gałęziach przemysłu. W przemyśle portowym wykorzystywane są głównie do transportowania ciężkich ładunków, w tym części do budowy maszyn czy innych urządzeń. W jakiego rodzaju portach nowoczesne suwnice stosowane są szczególnie często? Sprawdziliśmy to. Wszystkich zainteresowanych tym tematem zapraszamy do uważnej lektury poniższej publikacji.

Suwnice w portach śródlądowych

Specjalistyczne urządzenia suwnicowe znanej firmy Demag wykorzystywane są często w portach śródlądowych. Jednym z największych na świecie portów tego typu jest port w Duisburgu. Z tamtego miejsca właśnie, z wykorzystaniem najnowocześniejszych suwnic, rozpoczyna się podróż wielu elementów konstrukcyjnych maszyn – tu wspomnieć należy przede wszystkim o transformatorach, turbinach oraz całych instalacjach. Ich sprawny oraz maksymalnie bezpieczny załadunek nie byłby możliwy, gdyby nie wykorzystanie znanych z wielofunkcyjności suwnic. Ogromny wybór dźwignic znaleźć można w ofercie produktów dostępnych u dobrego producenta z branży. Zainteresowanym polecamy odwiedzenie strony.

Warto wiedzieć, że w dużych portach śródlądowych nowoczesne suwnice zamontowane są nie tylko od strony lądu, ale również od strony zbiornika wodnego. Takie rozwiązanie pozwala zachować nie tylko pełnię sprawności logistycznej w portach, ale umożliwia również bezproblemową i maksymalnie bezpieczną obsługę wyjątkowo ciężkich ładunków. W portach śródlądowych, takich jak port w Duisburgu, ogromną popularnością cieszy się zastosowanie niezawodnych suwnic dwudźwigarowych wyposażonych we wciągnik linowy.

Dźwignice niezastąpione w transporcie morskim

Z uwagi na to, że jednym z podstawowych ogniw w łańcuchu dostaw pozostaje transport morski, to właśnie w portach odbywa się załadunek i rozładunek wielu rozmaitych towarów – w szczególności tych najcięższych i największych gabarytowo. Tutaj warto również podkreślić, że nowoczesna suwnica okazuje się niezastąpionym elementem wyposażenia również takich właśnie miejsc.

Ogromną popularnością cieszy się zastosowanie trójmodalnego przeładunku materiałów ciężkich, a wdrożenie systemu suwnicowego pozwala na zapewnienie niezakłóconej pracy logistycznej w portach. A wielkich portów morskich na świecie nie brakuje! To dzięki portom można mówić o wdrożeniu relatywnie niskich kosztów dostaw. Warto wiedzieć więc, które ze światowych portów morskich znajdują się w ścisłej czołówce tych największych portów.

Największe porty morskie

Listę znanych z ogromnych rozmiarów portów morskich, z roczną przepustowością TEU na poziomie 43,5 mln, otwiera port w Szanghaju. Port ten określany jest także mianem najbardziej ruchliwego portu, wyprzedzając nawet ten uważany jeszcze w 2010 za największy port w Singapurze. Ten ostatni jeszcze 12 lat temu odpowiadał za obsługę niemal ⅕ światowego transportu kolejowego. Przyszedł jednak czas, że musiał ustąpić pierwszeństwa w przepustowości i ruchliwości portowi z Szanghaju. Warto wiedzieć jednak, że port morski w Singapurze wciąż ma połączenie z 600 innymi portami ze 123 krajów!

Trzecie miejsce pod względem wielkości i przepustowości wśród światowych portów morskich zajmuje ten w Ningbo-Zhoushan. Właściwie jest to zespół portów składający się z portu morskiego Beilun, portu ujściowego Zhenhai oraz portu rzecznego śródlądowego Ningbo. Opisywany port znajduje się na wybrzeżu Morza Wschodniochińskiego i jest znany z rocznej przepustowości TEU na poziomie 28,7 mln.

Czwartą lokatę pod względem wielkości zajmuje chiński port morski w Shenzhen, kolejne miejsca przypadają zaś portom w: Kanton, Qingdao, Busan (Korea Południowa), Tianjin czy w Hongkongu. 10 miejsce na liście największych portów morskich świata zajmuje port w Los Angeles, składający się z 270 nabrzeży oraz 27 terminali. To jednocześnie również najbardziej ruchliwy port znajdujący się na terenie Stanów Zjednoczonych, wyróżniający się roczną przepustowością TEU na poziomie 17,3 mln.

Poprzedni artykułCo to jest waga pomostowa?
Następny artykułJak zdobyć opinie na Trustpilot?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj