Na co uważać przy braniu pożyczki przez internet?

Na co uważać przy braniu pożyczki przez internet?

Pożyczki internetowe to najlepszy wybór dla osób, którym zależy na szybkiej gotówce bez wychodzenia z domu. Zanim jednak zdecydujesz się na taką ofertę, sprawdź z nami, jak nie stać się ofiarą oszustwa!

Dzisiaj niemalże każdy z nas ma dostęp do swojego konta bankowego przez internet. Razem z nim możemy sprawdzać saldo, wysyłać przelewy, oszczędzać na koncie oszczędnościowym albo lokacie. Oprócz tego możemy także załatwiać w sieci wiele innych spraw finansowych, między innymi zaciągać pożyczki.

Pożyczka on-line – nie tylko w banku

Jeśli potrzebujesz szybkiego wsparcia finansowego, pożyczka przez internet jest najkorzystniejszym rozwiązaniem. Warto przy tym wskazać, że obecnie możemy dostać ją nie tylko w banku, ale również w wielu pozabankowych firmach pożyczkowych, na przykład Kokos.pl.

Pożyczki bankowe są generalnie uznawane za bezpieczne. Na większe niebezpieczeństwo możemy narazić się przy pożyczkach pozabankowych, dlatego warto sprawdzić, gdzie je zaciągamy. Podpowiadamy, na co zwrócić szczególną uwagę.

Sprawdź, czy pożyczkodawca jest godny zaufania

W sieci znajdziemy dużo informacji o tym, czy konkretna pożyczka przez internet jest dobrym wyborem. W tym celu możemy po prostu skorzystać z wyszukiwarki internetowej i wpisać do niej nazwę firmy pożyczkowej, na przykład „Kokos.pl”, a następnie dodać słowo „opinie”.

Pomocne informacje znajdziemy przede wszystkim na różnych forach on-line, a także w serwisach poświęconych finansom.

Zapoznaj się z procedurą pożyczki

Kolejna ważna sprawa to procedura pożyczki – sprawdźmy, jak przebiega, aby wiedzieć, ile czasu może zająć nam uzyskanie środków.

Niektóre firmy pożyczkowe wymagają podpisania umowy u kuriera, inni z kolei przesyłają środki tylko po weryfikacji przelewem on-line. Uważajmy na firmy wymagające wniesienia sporej opłaty przed udzieleniem pożyczki, na przykład w formie wysokopłatnej wiadomości SMS.

Przeczytaj umowę

Nie zapominajmy też o tym, jak ważne jest zapoznanie się z umową pożyczki – znajdziemy w niej dokładne informacje dotyczące tego produktu, w tym jego koszty, a także warunki spłaty.

Poprzedni artykułW jaki sposób należy przechowywać dokumenty firmowe?
Następny artykułUczciwość w biznesie, czyli system ISO 37001

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj