Manager Allegro – czyli jak sprzedawać więcej, nie tracąc czasu

Manager Allegro – czyli jak sprzedawać więcej, nie tracąc czasu

Jednym z argumentów, jakie przytaczają zwolennicy zakupów robionych przez internet, jest oszczędność czasu. Chwalą ja sobie zwłaszcza klienci, ponieważ wygodne przeglądanie produktów, zawieranie wirtualnych transakcji i czekanie na przesyłkę to znacznie sprytniejsze rozwiązanie, niż tradycyjne bieganie po sklepach w poszukiwaniu potrzebnych produktów. Ale możliwość odzyskania wolnego czasu pojawia się także po drugiej stronie handlowej zależności, czyli u samego sprzedawcy. Zwłaszcza, jeśli nowoczesny sprzedawca sięgnie po rozwiązania, które pomogą mu pracować szybko i efektywnie.

Takie narzędzia kryją się zaś w specjalnie zaprojektowanych platformach sprzedażowych – które istnieją po to, by przedsiębiorca zyskał więcej czasu dla siebie.

Allegro czyli szybko

Będąc nowoczesnym przedsiębiorcą, trudno nie zetknąć się z Allegro. To jeden z największych serwisów sprzedażowych w naszym kraju, w których tętni nowoczesny handel. Nazwa platformy pochodzi od włoskiego słowa, obecnego między innymi w terminologii muzycznej: allegro oznacza szybko. Samo to słówko jest już pewną reklamą dla całej branży e-commerce, która najprężniej rozwija się w Polsce właśnie na Allegro.

Co daje pracodawcom Allegro? Przede wszystkim obietnicę, że asortyment sklepu posiadającego witrynę w tym serwisie, może dotrzeć do naprawdę imponującej ilości klientów. Ale inną charakterystyczną funkcjonalnością Allegro jest możliwość tworzenia aukcji – wystawiania danych przedmiotów na sprzedaż na określony czas, podczas którego towar może być licytowany przez osoby zainteresowane zakupem. Aukcja to okazja do tego, by sprzedać daną rzecz po wyjątkowo korzystnej cenie – zwłaszcza, jeśli zainteresowanie jest duże. Nic więc dziwnego, że organizowanie aukcji cieszy się sporą popularnością wśród sprzedawców. Tym bardziej, że aukcja często pozwala przyspieszyć czas dokonania transakcji – termin składania ofert i wyłonienia nabywcy jest bowiem z góry określany przez wystawiającego. Sprzedawcy powinni jednak mieć także świadomość tego, że mogą jeszcze bardziej zaoszczędzić swój czas: dzięki wykorzystaniu Managera aukcji Allegro.

Integracja Allegro

Takie narzędzie znajduje się między innymi wśród udogodnień oferowanych przez platformę sprzedażową ErpBox. To rodzaj oprogramowania, które zabiera z barków właściciela sklepu i koordynatora sprzedaży wiele niepotrzebnych ciężarów. Na co jeszcze pozwala integracja Allegro? Oto kilka przykładów:

  • przygotowuje szablony dla aukcji – dotyczące zarówno prezentacji produktów, jak też cenników wysyłkowych

  • pomaga dopasować zdjęcia (poprzez dostęp do bazy produktów)

  • pomaga wypełnić wymagane pola, zapamiętując kluczowe dane

  • pozwala przeglądać i dowolnie filtrować wszystkie zorganizowane aukcje

  • synchronizuje czynności dokonywane na Allegro z prywatnym modułem zarządzania.

Warto zaznaczyć, że twórcy oprogramowania dbają bezustannie o to, by dostosować go do ciągłych zmian w wyglądzie i funkcjonowaniu Allegro. Nie trzeba więc martwić się, że ta pomoc się zdezaktualizuje – można liczyć na to, że pozostanie prawą ręką każdego nowoczesnego przedsiębiorcy.

Allegro w ErpBox to nie wszystko – poznaj integracje

Platforma do zarządzania sprzedażą internetową ErpBox to jednak praca nie tylko na Allegro, ale też możliwość zintegrowania w jednym narzędziu:

  • innych kanałów sprzedaży (eBay, Amazon, e-sklepy Presta, Magento, RedCart i więcej)
  • programów fakturowo- księgowych (Subiekt, Enova)
  • firm przewozowych (Poczta Polska, DPD, DHL, Inpost i więcej)

Do tego dochodzi szybka aktualizacja danych, jaką zapewnia (szczegóły na infografice poniżej) i nie tylko oszczędność czasu, ale i obniżenie kosztów z ErpBox staje się realne. Dla przykładu: skracając obsługę zamówienia o 3 minuty mając 60 zamówień oszczędza się 180 minut – aż 3 godziny czasu pracowników. Allegro to znaczy szybko, ale integracja Allegro z Presta, Magento czy innymi elementami całego ogniwa sprzedażowego to dopiero sprawność i błyskawiczna obsługa zamówień!

Manager Allegro – czyli jak sprzedawać więcej, nie tracąc czasuWięcej na temat rozwiązania przeczytaj tutaj: https://www.erpbox.pl

Poprzedni artykułDlaczego warto zainwestować w zakup mediów?
Następny artykułMatematyk — zawód z przyszłością

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj