Lokaty na nowe środki — przegląd lokat na styczeń 2022

lokatynanowe srodki- przeglad lokat na styczen 2022

Lokata na nowe środki to popularny produkt finansowy, które pomoże Ci wygenerować bez-pieczne i pewne zyski. Jak stworzyć własny przegląd lokat na styczeń 2022 i wybrać tę, która przyniesie najwięcej korzyści? Podpowiadamy.

Na skutek decyzji Rady Polityki Pieniężnej o podniesieniu stóp procentowych wzrosło nie tylko oprocentowanie kredytów z oprocentowaniem zmiennym, ale także lokat. To świetny moment, aby umieścić swoje oszczędności na bezpiecznym depozycie.

Czym jest lokata?

Lokata to depozyt trwający przez określony w umowie okres. Może to być kilka, kilkanaście miesięcy, kilka lat, a nawet kilka dni (najpopularniejsze lokaty to te zakładane na 3, 6, 9 i 12 miesięcy). Zdeponowane na lokatach pieniądze instytucje finansowe przeznaczają na udzielanie kredytów. W zamian wypłacają deponentom zyski w postaci odsetek. Umieszczając pieniądze na lokacie, zmotywujesz je do pracy. Każda Twoja złotówka będzie bowiem sama na siebie pracować, nawet wtedy, kiedy odpoczywasz. Depozyt pozwoli także ochronić oszczędności przed zgubnym wpływem inflacji, czyli utartą wartości pieniądza poprzez czas.

Lokata na nowe środki, czyli…?

Czy lokata na nowe środki jest tym samym co tradycyjny depozyt? Konstrukcja obu produktów jest identyczna. Na lokacie na nowe środki możesz jednak umieścić wyłącznie nowe środki finansowe. Co to oznacza w praktyce? Każda instytucja finansowa stosuje własną definicję nowych środków. Aby lepiej to zobrazować, posłużymy się konkretnym przykładem. Będzie nim Lokata na Nowe Środki w Kasie Stefczyka z oprocentowaniem stałym na poziomie 2,50 % w skali roku. Zgodnie z definicją Kasy nowe środki stanowią nadwyżkę pomiędzy saldem wszystkich rachunków w dniu zakładania lokaty a saldem w Kasie na koniec 10. dnia poprzedniego miesiąca (z wyłączeniem salda już założonych lokat na nowe środki). Jeśli 10 października Twoje wszystkie środki ulokowane w Kasie wynosiły 4000 zł, a 1 listopada masz na kontach łącznie 10 000 zł, to 6000 zł możesz ulokować na lokacie na nowe środki. Pamiętaj, że środki, które chcesz ulokować, muszą znajdować się na rachunku IKS najpóźniej w dniu zawierania umowy o lokatę. Za rachunki Kasa uznaje rachunek płatniczy IKS, rachunek płatniczy systematycznego oszczędzania „Książeczka”, rachunek lokaty, rachunek oszczędnościowy.

Lokata na nowe środki — ranking

Wybór przypadkowej lokaty bankowej może pozbawić Cię możliwych do wygenerowania zysków oraz utrudnić obsługę produktu. Zanim wybierzesz tę jedyną, porównaj parametry dostępnych na rynku produktów. W ten sposób stworzysz własny, wiarygodny przegląd lokat na styczeń 2022. Od czego zacząć? Analizując właściwości poszczególnych depozytów, zwróć szczególną uwagę na:

  • długość trwania okresu lokacyjnego. Nie ma obiektywnie najlepszych i najgorszych okresów lokacyjnych. Okres trwania lokaty powinien być dostosowany przede wszystkim do Twoich potrzeb i możliwości finansowych. Umieszczone w depozycie środki przez cały okres trwania umowy będą bowiem dla Ciebie niedostępne, a wcześniejsza ich wypłata może skutkować utratą odsetek;
  • oprocentowanie lokaty to kluczowy wyznacznik jej ekonomicznej atrakcyjności. Najwyższe oprocentowanie lokaty zapewni Ci najwyższe zyski;
  • konsekwencje zerwania umowy przed czasem. W przypadku lokaty o tradycyjnej konstrukcji zakończenie umowy przed czasem będzie skutkować utratą wszystkich wypracowanych zysków. Jeśli chcesz zachować bezpieczeństwo, wyselekcjonuj te, które pozwalają na zachowanie choćby części wypracowanych odsetek. Sięgając po Lokatę na Nowe Środki w Kasie Stefczyka, zachowasz pewność, że w przypadku wcześniejszego zerwania lokaty otrzymasz pełny wpłacony kapitał plus 10% odsetek należnych na dzień zerwania lokaty;
  • maksymalne i minimalne kwoty depozytu. Większość instytucji finansowych wskazuje minimalną i maksymalną możliwą do zdeponowania kwotę. Weryfikacja tego parametru jest szczególnie ważna, jeśli chcesz umieścić na lokacie jedynie niewielką (np. kilkaset złotych) lub wyjątkowo pokaźną sumę (np. kilkaset tysięcy złotych).

Lokata to świetny sposób na wygenerowanie bezpiecznych i pewnych zysków, zwłaszcza w długofalowej perspektywie. Analiza poszczególnych parametrów i stworzenie własnego rankingu lokat pomoże Ci wybrać tę, która przyniesie najwięcej korzyści.

Źródło: https://najlepszelokaty.pl/lokata-na-nowe-srodki

Poprzedni artykułNaklejki na zamówienie
Następny artykułCo może zrobić dla firmy agencja marketingowa?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj