Lokalizator kabli – czym jest, kiedy się przydaje i jaki lokalizator kabli wybrać?

lokalizator kabli i rur

W przypadku wykonywania wykopów na określoną głębokość, naruszenie gruntu może wiązać się z uszkodzeniem instalacji znajdującej się pod ziemią. Istotnym wsparciem wówczas może okazać się profesjonalny lokalizator kabli, który umożliwi wykrycie układu pod ziemią. Urządzenie znajduje zastosowanie szczególnie w przypadku firm telekomunikacyjnych, budowlanych czy zajmujących się serwisowaniem rurociągów.

Czym jest lokalizator kabli?

Lokalizator kabli jest urządzeniem pozwalającym na przeprowadzenie dokładnej analizy terenu przeznaczonego pod wykopy lub prace remontowe. Sprzęt pozwala zminimalizować koszty związane z ewentualnym naruszeniem podziemnych instalacji. Aby pomiar i analiza były jak najbardziej realne, należy zastosować narzędzia najwyższej jakości. Profesjonalny lokalizator kabli przeznaczony jest głównie dla firm budowlanych i serwisów, prowadzących prace związane z wykopami. Stosuje się je przede wszystkim podczas planowania wykopów pod fundamenty. Lokalizator kabli stanowi także istotne wsparcie dla firm wykonujących prace remontowe dotyczące wodociągów czy światłowodów.

Większość lokalizatorów kabli i rur działa na podobnej zasadzie. Wykorzystując generator sygnału o wysokiej częstotliwości oraz odbiornik lokalizacyjny, można z łatwością wskazać miejsce występowania układów kabli czy rur. Dzięki wytwarzaniu pola przemiennego, w przypadku występowania kabla, dochodzi do wzmożonej częstotliwości drgań, co jest widoczne na wyświetlaczu.

Dlaczego warto stosować lokalizator kabli?

Pomimo dużej dostępności map geodezyjnych, nie zawsze można poprawnie zlokalizować instalacje podziemne. Aby zminimalizować ryzyko uszkodzenia przewodów bądź rur, należy stosować zasadę ograniczonego zaufania w stosunku do wskazówek mieszkańców czy właścicieli terenu. Najlepiej samodzielnie przeprowadzić ocenę gruntu.  Wcześniejsza analiza oraz weryfikacja, pozwoli również zminimalizować ryzyko natknięcia się na niebezpieczne pozostałości.

radiodetection cat4

Jaki lokalizator kabli wybrać?

Wysokiej jakości lokalizatory kabli produkuje firma Radiodetection. W zależności od rodzaju działalności gospodarczej, marka ta oferuje zaawansowane lokalizatory kabli i rur PCV. Radiodetection CAT4 to generator sygnałów, będący gwarancją najlepszych praktyk lokalizacyjnych. Producent lokalizatorów posiada prawie 30-letnie doświadczenie na rynku, dlatego możemy oczekiwać najwyższej jakości urządzeń. Sprzęt wskaże dokładne położenie kabli i instalacji, umożliwiając bezpieczne wykonywanie wykopów. Pozwoli to na terminowe ukończenie prac i uniknięcie kosztów związanych z naruszeniem rurociągów czy kabli. Po analizie, na ekranie zostaje wyświetlona informacja o wynikach badania. Dzięki podwójnej częstotliwości 8 kHz i 33 kHz, sprzęt wykrywa nawet mniejsze wiązki, niezauważalne dla innych urządzeń. Co więcej, wbudowany GPS odwzorowuje siatkę, pozwalając na dokładne planowanie prac ziemnych. Instalatora można komfortowo używać zaledwie jedną ręką. Dynamiczna ochrona przed przeciążeniami oraz 4 tryby pracy sprawdzą się w każdych warunkach.

Lokalizator kabli jest istotnym wsparciem w firmie zajmującej się remontowaniem instalacji bądź budową domów. Aby odpowiednio dostosować urządzenie do profilu działalności przedsiębiorstwa, należy wciąć pod uwagę czynniki takie jak: głębokość wykrywania przewodów, długość kabla, miejsce zastosowania, a także rodzaj wyświetlacza i jego funkcjonalność. Warto pamiętać, że zakup lokalizatora jest inwestycją w firmę, która z pewnością zwróci się po pewnym okresie działalności. Urządzenie chroni przed uszkodzeniami instalacji, dzięki czemu można zaoszczędzić spore sumy pieniędzy.

Poprzedni artykułSesja wizerunkowa – co to i jaki może mieć wpływ na twój biznes?
Następny artykułKiedy wręczać gadżety reklamowe pracownikom w firmie?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj