Książki Arnaldura Indriðasona

Arnaldur Indriðason to cieszący się popularnością autor powieści kryminalnych wywodzący się z Islandii. Każdy, kto w swojej czytelniczej przygodzie spotkał detektywa Erlendura Sveinssona z pewnością kojarzy tego pisarza. Indriðason kilkukrotnie wygrał plebiscyt na powieść roku organizowany w Islandii, a jego dzieła trafiły do moli książkowych z prawie trzydziestu krajów na całym świecie. Na jakie książki Arnaldura Indriðasona warto zwrócić szczególną uwagę i co sprawia, że jest on tak popularny?

Sherlock Holmes w islandzkim wydaniu

Zdecydowanie największą popularność Arnaldurowi Indriðasonowi przyniósł tom z Erlendurem Sveinssonem w roli głównej. Jest to charyzmatyczny śledczy, który bez wątpienia może być porównany do dobrze nam znanego Sherlocka Holmesa. W trakcie swojej kariery próbuje rozwiązać najróżniejsze zagadki i ująć złoczyńców odpowiedzialnych za makabryczne zbrodnie.

Aż osiem z jedenastu książek z tej serii jest dostępnych w języku polskim, dlatego każdy miłośnik historii kryminalnych powinien bez wątpienia sięgnąć po tytuły takie jak: „W bagnie”, „Grobowa cisza”, „Głos”, „Jezioro”, „Zimny wiatr”, „Hipotermia”, „Ciemna rzeka” i „Czarne powietrze”.

Indriðason to islandzki Henning Mankell. Przez wielu jest on wymieniany jako jeden z najciekawszych autorów kryminalnych na świecie, a jego książki widnieją na półkach ponad czternastu milionów czytelników z całego świata.

Zgubna chciwość i duma

„Czarne powietrze” to ponura powieść opowiadająca historię chciwości, dumy i brudnych interesów. Jak poradzić sobie z rozgoryczeniem, kiedy okazuje się, że Twoi przyjaciele z młodości wiodą dużo ciekawsze życie i odnoszą sukcesy na każdym polu? Jak wytłumaczyć obecność policjanta na miejscu zbrodni i czy funkcjonariusz powiązany z jednym z podejrzanych może dobrze poprowadzić śledztwo? Odpowiedź na te i inne pytania w przejmującej książce Arnaldura Indriðasona.

Tajemnicza śmierć

Wszystko wskazuje na to, że główna bohaterka popełniła samobójstwo, jednak szósty zmysł detektywa Erlendura Sveinssona się nie myli. Jak zebrać informacje, wysnuć wnioski i rozwiązać zagadkę tajemniczej śmierci? Czy detektyw będzie w stanie poradzić sobie z przeszłością i zapomnieć o zaginięciach sprzed kilkunastu lat? „Hipotermia” to powieść kryminalna dla czytelników, których fascynuje życie pozagrobowe. Jeśli lubisz historie „nie z tego świata”, to propozycja idealna dla Ciebie.

Ofiara, czy sprawca?

Co jeśli tak naprawdę każdy ma dwie twarze i decyduje, które oblicze pokazać światu? Jak postąpić, kiedy okazuje się, że ofiara zabójstwa być może sama skrzywdziła wiele osób? Czy da się odkryć prawdę mimo braku wystarczających dowodów i zeznań? Tym razem, Arnaldur Indriðason zabiera czytelników w fascynującą podróż z książką „Ciemna rzeka”. Chcesz przekonać się, czy detektyw Elinborg sprosta wyzwaniu i czy jej geniusz dorównuje Erlendurowi Svenssonowi? Zapraszamy do lektury!

Książki Arnaldura Indriðasona to połączenie trzymających w napięciu historii kryminalnych, nieoczekiwanych zwrotów akcji i wartościowych przemyśleń o życiu. Jeśli jeszcze nie masz ich w swojej biblioteczce, najwyższy czas to zmienić

Poprzedni artykułMarka własna – kapitał przedsiębiorstwa
Następny artykułŁatwiejsza strona sukcesu – czyli dlaczego warto posiadać fanpage

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj