Kredyt gotówkowy – jakie warunki trzeba spełniać, żeby go dostać?

Kredyt gotówkowy – jakie warunki trzeba spełniać, żeby go dostać?

Kredyty gotówkowe to jedne z najczęściej wybieranych produktów finansowych w bankach. Aby je dostać, należy spełnić kilka warunków, które dla wielu osób mogą być nieco kłopotliwe. Kredyty gotówkowe mimo to cieszą się sporą popularnością. Sprawdź, co trzeba zrobić, żeby otrzymać kredyt gotówkowy w banku.

Czym jest kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy to inaczej kredyt konsumpcyjny. Jest on wypłacany w postaci gotówki lub przelewu na konto. Zazwyczaj nie są wymagani żadni poręczyciele, aby dany produkt otrzymać. Kredyty gotówkowe nie są celowe tak jak hipoteczne czy mieszkaniowe, a więc banki nie wymagają podawania na co ów pożyczka zostanie przeznaczona. Może ona zostać spożytkowana w dowolny sposób. W większości instytucji finansowych maksymalna kwota takiego kredytu wynosi zazwyczaj do 200 000 zł.

Kredyty gotówkowe nie należą jednak do najtańszych. To co je wyróżnia to całkiem spore oprocentowanie. Banki w ten sposób zabezpieczają się na wypadek braku regularnych spłat. Średnio oprocentowanie waha się między 5 a 10%.

Porównanie kredytów gotówkowych

Zanim zdecydujemy się na konkretną ofertę warto wcześniej przeanalizować dostępne opcje w różnych bankach. Można to zrobić za pomocą takich narzędzi jak porównywarki kredytów gotówkowych (dostępne m.in. na https://pożyczki-online.pl/kredyty-gotowkowe), w których wystarczy podać kwotę, okres kredytowania i rodzaj rat, by po chwili zobaczyć oferty różnych banków. Istnieje także możliwość lepszego dopasowania wyników wyszukiwań poprzez zaznaczenie takich opcji jak „jestem klientem banku…” czy „skorzystam z innych produktów, by obniżyć oprocentowanie”. Dzięki temu można uzyskać lepszą i bardziej spersonalizowaną ofertę.

Kredyt gotówkowy – jakie warunki?

Najważniejsza dla banku jest zdolność kredytowa. Ona określa, czy będziemy w stanie spłacić nowe zobowiązania. Instytucja finansowa ocenia nasze miesięczne dochody, ale i wydatki i sprawdza, czy możemy pozwolić sobie na dodatkowy wydatek, jakim jest rata kredytu. Poza zdolnością, brana pod uwagę jest także historia kredytowa, która skrupulatnie sprawdzana jest w Biurze Informacji Kredytowej. Jeśli wszystkie poprzednie zobowiązania były spłacane w terminie i wszystko jest uregulowane, nie powinno być problemów z otrzymaniem kredytu gotówkowego.

Kredyt gotówkowy – jakie dokumenty?

Aby otrzymać kredyt gotówkowy należy przedstawić jeszcze niezbędne dla banku dokumenty. W przypadku tego produktu lista nie jest tak długa jak ma to miejsce np. podczas zaciągania „hipoteki”. Do starania się o kredyt gotówkowy wymagane będzie przedstawienie dokumentu potwierdzającego tożsamość, czyli głównie dowodu osobistego. Oprócz tego, konieczne jest przedstawienie zaświadczenia o osiąganych dochodach. Jeśli o kredyt stara się emeryt lub rencista, musi on przedstawić ostatni odcinek pobranego świadczenia. Bywa, że bank chcąc upewnić się w decyzji, prosi jeszcze o wyciągi z konta bankowego, zazwyczaj z 3 ostatnich miesięcy.

Poprzedni artykułOryginalne pomysły na spersonalizowany prezent dla drugiej połówki
Następny artykułMakulatura w skupie – jak tam trafia i co się z nią dzieje?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj