Konto osobiste – jak wybrać darmowe?

Konto osobiste - jak wybrać darmowe?

Nikt nie lubi ponosić dodatkowych kosztów związanych z posiadaniem konta osobistego. Niestety, mimo wielu reklam darmowych rachunków niezupełnie mogą być one bezpłatne. Czasami trzeba spełnić konkretne warunki, aby konto osobiste było rzeczywiście darmowe. Jak więc i gdzie szukać takich rachunków?

Gdzie szukać darmowych kont osobistych?

Rachunków osobistych zazwyczaj szuka się w bankach, ale przed podjęciem decyzji warto zaznajomić się z różnymi ofertami. Jeśli nie chcesz wchodzić na strony internetowe różnych instytucji finansowych, konto osobiste wybierz z pomocą porównywarki na www.direct.money.pl. Korzystanie z takiego narzędzia ułatwia znalezienie korzystnej oferty. Wystarczy, że wpiszesz miesięczną maksymalną liczbę przelewów online, przelewów w oddziale, liczbę zleceń stałych, liczbę poleceń zapłaty i przewidywaną liczbę wypłat z bankomatu. Po chwili ukażą się konta osobiste z konkretnych banków, które mogą być dostosowane do twoich potrzeb.

Opłaty za konto

Wybierając konto osobiste należy zwrócić uwagę na opłaty. Wiele banków reklamuje swoje usługi informując, że rachunek jest darmowy. W większości przypadków tak jednak nie jest, dlatego trzeba uważnie zapoznawać się z warunkami umowy. Zazwyczaj konto jest darmowe, jeśli spełni się określone wymagania. Może to być na przykład wykonanie transakcji miesięcznych za pomocą karty za określoną kwotę. Przeważnie jest to 200 – 300 zł. Jeśli ten warunek nie zostanie spełniony, wtedy bank pobierze opłatę za korzystanie z konta. Warto też wiedzieć czy płatne są przelewy. Te internetowe zazwyczaj są bezpłatne, jednak te wykonywane w oddziale banku już niekoniecznie.

Wypłaty z bankomatów

Ważną kwestią przy wyborze rachunku jest też korzystanie z bankomatów. Im ich więcej tym lepiej. Niewiele jest jednak banków, które umożliwiają darmowe wypłacanie pieniędzy ze wszystkich bankomatów, nawet tych „obcych” banków. Warto więc zwrócić uwagę na prowizje, jakie trzeba płacić podczas wypłat gotówki. Może się okazać, że darmowe jest jedynie pojedyncze skorzystanie w miesiącu. Pozostałe wypłaty mogą być już płatne.

Dostęp do bankowości internetowej

W obecnych czasach dostęp do bankowości internetowej staje się powszechny, jednak mniejsze instytucje finansowe mogą nie mieć tego w swojej ofercie. Koniecznie trzeba więc dopytać o bankowość mobilną, można też sprawdzić jak ona wygląda, czy dostępne są aplikacje na telefon ułatwiające wykonanie przelewu w każdej chwili itp.

Benefity kont osobistych

Posiadając konto osobiste w konkretnym banku można liczyć na różne korzyści z tego wynikające. Często klienci dostają „lepszą” ofertę otwartego konta oszczędnościowego lub lokaty, produkty te mogą być wyżej oprocentowane przez jakiś czas. Popularne są także zwroty na kartę za zakupy w określonych sklepach. Niektóre banki oferują także zniżki w wybranych sklepach, jeśli dokona się zakupów online.

Poprzedni artykułSprawy o zapłatę, czyli jak odzyskać swoje pieniądze w biznesie?
Następny artykułCzy ulotki to efektywna forma reklamy?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj