Kim jest Anna Karwot?

Anna Karwot- prawniczka urodzona w 1972 roku, aktualnie członkini partii politycznej Kukiz 15. Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach i Akademii Polonijnej w Częstochowie. Kilkukrotna kandydatka biorąca udział w wyborach europarlamentarnych, samorządowych i parlamentarnych. Kim jest Anna Karwot? Jakie ma wykształcenie? Jak przez lata kształtowała się jej kariera zawodowa i polityczna? Zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem, aby uzyskać odpowiedzi na powyższe pytania.

Wykształcenie

Anna Karwot studiowała Zarządzanie na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. W późniejszym okresie zdecydowała się na prestiżowy Uniwersytet Śląski w Katowicach, gdzie wybrała kierunek związany z prawem. Po ukończeniu obydwu uczelni, rozpoczęła przygodę ze studiami podyplomowymi na Akademii Polonijnej w Częstochowie. Przez długi czas pracowała jako prawnik.

Jak kształtowała się kariera zawodowa Anny Karwot?

Kariera zawodowa Anny Karwot jest bardzo bogata. Przez 10 lat pracowała na różnorodnych stanowiskach, które związane były z samorządem. W pierwszej kolejności została urzędniczką Regionalnej Izby Obrachunkowej. Kiedy zdobyła już nieco więcej doświadczenia, wówczas postanowiła zostać sekretarzem miasta Knurów. Wtedy odpowiadała za to, aby Urząd Miasta funkcjonował możliwie najsprawniej, jednocześnie obsługiwała kadrę i kreowała pozytywny wizerunek miasta Knurów, co wychodziło jej wzorowo.

Anna Karwot od długiego czasu interesowała się polityką. W 2011 roku zatrudniła się jako szef Zespołu Audytu Wewnętrznego w Opolu. Podczas ciężkiej i sumiennej pracy zaprojektowała system zarządzania ryzykiem w OUW. Dodatkowo miała ogromny wpływ zarówno na wprowadzenie, jak i rozwijanie projektu BIP. Owocnie współpracowała z firmami, które odpowiedzialne był za audyty. Na dzień dzisiejszy Anna Karwot jest prezesem SFKZG (Stowarzyszenie Forum Kobiet Ziemi Gliwickiej). Jej głównym celem jest wspieranie kobiet, które mogą pochwalić się aktywnością zawodową. Dodatkowo walczy o ich równe traktowanie.

Kariera polityczna Anny Karwot

Anna Karwot po raz pierwszy uczestniczyła w wyborach samorządowych w 2018 roku. Kandydowała do Sejmiku Województwa Śląskiego. Rok później zdecydowała się na wybory do Parlamentu Europejskiego. W maju 2021 roku zaczęła pełnić funkcję wewnętrznego audytora w Ministerstwie Klimatu i Środowiska. Jej głównym zadaniem jest skuteczna koordynacja nadzoru nad poszczególnymi organami, które podległe są ministrowi.

Poprzedni artykułJak wiercić w metalu – najlepsze sposoby
Następny artykułChcesz inwestować na giełdzie? To musisz wiedzieć o domach maklerskich!

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj