Kasy fiskalne marki Elzab – co je wyróżnia?

Marka ELZAB z siedzibą w Zabrzu udowadnia, że polska myśl technologiczna nie pozostaje w tyle za zagranicznymi koncernami z wieloletnią historią na rynku. Doskonale o tym wiedzą zarówno przedsiębiorcy, jak i handlowcy, dla których kasa fiskalna ELZAB to synonim urządzenia wysokiej klasy w korzystnej cenie. Czym się wyróżniają produkty tej marki? Sprawdźmy to!

Kilka słów o historii marki ELZAB

Firma ELZAB powstała w 1969 roku w Warszawie. Początkowo funkcjonowała jako oddział Zakładu Doświadczalnego, przynależącego do Zakładu Mechaniki Precyzyjnej „Błonie”. Ówcześni pracownicy szybko rozpoczęli badania nad DT-102, dziurkarką taśmy papierowej, a rok później zainicjowano produkcję przeznaczonych dla niej części zamiennych pod nazwą „Przedsiębiorstwo Doświadczalne Produkcji Urządzeń Peryferyjnych” w nowo powstałej jednostce. Już po pięciu latach (w 1974 roku) zmieniono nazwę marki na Zakłady Urządzeń Komputerowych „MERA-ELZAB”.

Obecnie firma ELZAB jest krajowym potentatem na rynku kas fiskalnych. Urządzenia z logotypem tej polskiej marki są uznawane przez przedsiębiorców za bezawaryjne, zaawansowane technicznie i solidnie wykonane, a przy tym także dostępne w atrakcyjnej cenie. Nie bez powodu biją rekordy populraności wśród konsumentów. Efekt? Kasa fiskalna ELZAB znajduje się niemal w każdym przedsiębiorstwie, w którym zastosowanie urządzenia rejestrującego jest prawnie wymagane.

Kasy fiskalne ELZAB – ogólna charakterystyka

Kasy fiskalne ELZAB są przeznaczone do wystawiania paragonów w sprzedaży detalicznej. Marka ta nie idzie pod prąd – zawsze dostarcza na rynek rozwiązania sprawdzone, które można z łatwością wdrożyć do każdego przedsiębiorstwa, niezależnie od jego wielkości czy liczby codziennie obsługiwanych klientów.

Firma ma w swojej bogatej ofercie dwa warianty kas fiskalnych – stacjonarne oraz mobilne. Wielu producentów skupia się na promowaniu wyłącznie jednego, wybranego przez siebie urządzenia, podczas gdy krajowa firma ELZAB nie uznaje na tym polu półśrodków i kompromisów.

Modele stacjonarne, jak sama nazwa wskazuje, są przeznaczone do użytkowania w miejscu prowadzenia działalności i z dostępem do zasilania sieciowego. Modele mobilne z kolei są wyposażone w akumulator, dzięki któremu można ich używać także “w terenie”. ELZAB ma w ofercie także warianty samoobsługowe, systemowe i specjalizowane. Ponadto jest pierwszą marką w kraju, która do swoich urządzeń zastosowała wygodny w użytkowaniu panel dotykowy.

Kasy fiskalne ELZAB w najmniejszych szczegółach

Podstawową zaletą kas fiskalnych ELZAB jest ich dopracowanie techniczne. Modele te, dzięki wieloletniej obecności firmy na rynku urządzeń rejestrujących, cechują się zastosowaniem wyselekcjonowanych podzespołów najwyższej klasy. Wszystkie elementy, łącznie z monolityczną i twardą obudową wykonaną z tworzywa sztucznego są niezwykle trwałe i wytrzymałe na zużycie. Mogą pracować nawet w warunkach szczególnie intensywnej eksploatacji i to bez jakiegokolwiek uszczerbku na ich funkcjonalności, a ich uszkodzenia mechaniczne zdarzają się niezwykle rzadko.

Marka ELZAB stawia także na ergonomię. Urządzenia posiadają prosty interfejs, dzięki czemu korzystanie z nich nie powinno sprawiać operatorom najmniejszych problemów. Duże wyświetlacze o podwyższonym parametrze jasności są bardzo komfortowe w codziennym użytkowaniu. Mogą także zmniejszać liczbę popełnianych błędów w trakcie pracy, dzięki wysokiej czytelności. Klawiatury z kolei charakteryzuje optymalny skok, praktyczna wielkość i odpowiedni kształt zapewniający użytkownikom wygodę podczas korzystania z urządzenia. W efekcie ich wciskanie daje satysfakcjonujący, płynny „feedback”.

Innowacyjność przede wszystkim

Firma ELZAB od początku istnienia stara się dążyć do doskonałości. Widać to znakomicie po jej innowacyjnych rozwiązaniach. W 2019 roku w ofercie tej polskiej marki znalazły się kasy fiskalne online, które cyklicznie zastępują używane dotychczas standardowe modele fiskalne z kopią elektroniczną. Nowe warianty różnią się od poprzednich tym, że podczas pracy utrzymują połączenie z internetowym serwerem Ministerstwa Finansów – Centralnym Repozytorium Kas (CRK), a wszelkie wprowadzane dane są od razu wysyłane do organów państwowych.

Podstawowy wpływ na komfort pracy ma w tym przypadku szybkość działania. Firma ELZAB również tutaj nie zawodzi – w kasach fiskalnych online znajdziemy szereg najnowszych usprawnień technicznych, dzięki którym obsługa jest prosta, szybka i bezawaryjna. Szeroki wybór sposobów łączenia się z Repozytorium sprawia, że każdy znajdzie coś pasującego do jego lokalu sprzedaży.

Jak wybrać odpowiednią kasę fiskalną ELZAB?

Wybór kasy fiskalnej tylko z pozoru wydaje się prosty – wielu początkujących przedsiębiorców sięga po najtańszą i najmniejszą, oczekując niskich kosztów eksploatacji i bezproblemowej obsługi. Bywa niestety zupełnie odwrotnie. Kasy fiskalne to urządzenia rejestrujące sprzedaż, dlatego ich płynna obsługa oraz bezawaryjność ma kluczowe znaczenie w kwestii efektywności pracy całego przedsiębiorstwa.

Kasa fiskalna ELZAB to doskonała inwestycja. Polska firma dba o dobre imię, wprowadza na rynek coraz ciekawsze rozwiązania techniczne i stara się, aby jej produkty uzyskały wśród niezależnych recenzentów znacznie wyższą ocenę, niż urządzenia innych producentów. W efekcie polscy przedsiębiorcy mogą z czystym sumieniem i bez żadnych obaw aktywnie wspierać rodzimą markę.

Partnerem artykułu jest firma Mico, oferująca kasy fiskalne marki ELZAB.

Poprzedni artykułCzym się kierować podczas wybierania sali na konferencję?
Następny artykułOpiekunka i opiekun poszukiwani w Niemczech!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj