Jaki olej do pilarki? Odpowiadamy na przykładzie serii V-Green VEGATOL

Jeśli kiedykolwiek mieliście do czynienia z wycinką drzew w lasach, parkach czy ogrodach, wiecie zapewne, jak ważne jest odpowiednie zabezpieczenie układu tnącego. Składa się na niego prowadnica piły łańcuchowej i sam łańcuch. W ich prawidłowej eksploatacji pomagają oleje do pilarek – specjalnie opracowane formuły, które zabezpieczają narzędzia. Ale czy to ich jedyna zaleta? Poznajmy bliżej produkty serii V-Green marki VEGATOL – produkty bezpieczne dla środowiska leśnego.

Oleje biodegradowalne do pilarek – z myślą o środowisku

Zacznijmy od tego, że oleje produkowane na bazie olejów roślinnych to produkty, które w odróżnieniu od powszechnych na rynku olejów mineralnych, potrafią ulegać biodegradacji. Ekologiczne oleje do pilarek V-Green samoistnie znikają z ekosystemu leśnego w czasie około miesiąca, ze sprawnością bliską 80-90%. To doskonały wynik. Biodegradowalne oleje do pilarek są niezbędne, nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Mechanizm łańcuchowy pilarki wyrzuca krople oleju na ściółkę leśną, nie jesteśmy w stanie temu zapobiec, wynika to ze specyfiki samej wycinki.

Przeglądając oferty olejów do pilarek na rynku, natkniemy się na niektóre produkty, które są olejami mineralnymi, ale które posiadają dodatki uszlachetniające, które zwiększają biodegradacje. To tani chwyt marketingowy. Aby upewnić się, że kupowany przez nas olej do pilarek jest nietoksyczny, warto poszukać w karcie katalogowej lub na opakowaniu informacji o ateście OECD 301.

Fot. Vegatol.com – olej biodegradowalny do pilarki

Najlepsze zabezpieczenie układu tnącego

Biodegradowalne oleje do pilarek VEGATOL mają tę cechę, że doskonale zabezpieczają łańcuch i prowadnicę. Cienka, lepka warstwa oleju do pilarek pokrywa powierzchnię każdego ogniwa, dzięki czemu zabezpiecza przed nadmierną emisją ciepła. Współczynnik lepkości jest tutaj parametrem kluczowym – nie może być zbyt niski, gdyż olej do pilarek będzie łatwo wyciekał do środowiska. Zbyt gęsta mieszanka spowoduje jednak, że olej będzie trudno dozował się ze zbiornika na prowadnicę łańcucha, co może grozić jego zerwaniem lub uszkodzeniem całej pilarki.

Wysoka adhezja, czyli spójność oleju do pilarek VEGATOL, to cecha, która daje jeszcze jedną korzyść dla użytkownika. Zwarta warstwa ekologicznego oleju do smarowania łańcucha powoduje, że w trakcie jego pracy wycieka (w postaci wyrzutu/rozchlapania) mniejsza ilość produktu. To z kolei przekłada się na rzadsze uzupełnianie zbiornika i bardziej ekonomiczną prace pilarki.

Poprzedni artykułWpływ content marketingu na pozycjonowanie stron internetowych
Następny artykułSystem tour guide – zasady działania i zastosowanie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj