Jak tanio wynająć biuro na początku działalności

Jak tanio wynająć biuro na początku działalności

Jest wiele branż, szczególnie usługowych gdzie biuro zwykle porasta kurzem bo większość czasu spędza się w terenie. Dla tego typu działalności warto się zastanowić gdzie warto mieć swoją przystań.

Biuro niskim kosztem

Dużo jednoosobowych działalności posiada biuro w domu. Jest to wygodne pod warunkiem, że ma się możliwość zaadoptowania jednego z pokoi na tego typu pomieszczenie. Problem zaczyna się wtedy gdy rodzina się powiększa, a wszechobecny hałas dobiegający zza ściany nie pozwala się skupić nad konkretami.

Biuro z doskoku

Dobrym pomysłem jest wynajem biura na godziny. Jeśli potrzeba nam na kilka dni jakiegoś zacisznego miejsca do wykonania projektu, poszukania materiałów to wystarczy rozejrzeć się za wynajęciem biura na godziny. Duże miasta jak Warszawa czy Kraków są dość kosztowne jeśli chodzi o wynajem powierzchni biurowych i opłata za godziny, jest o wiele bardziej ekonomicznym rozwiązaniem.

Oferta biur na godziny dostępna na http://cityspace.pl/.

Zawody wolne

Dla tych osób, którym do prowadzenia działalności potrzebny jest maksymalnie jeden komputer świetnym rozwiązaniem są właśnie biura na godziny. Za to jeśli wymagamy powierzchni dla siebie na dłuższy czas to musimy rozejrzeć się za biurem na wynajem. Jednak i w tym wypadku możemy spróbować zmniejszyć koszty.

Wspólne biuro

Jeśli prowadzimy działalność usługową i potrzebujemy biuro tylko od czasu do czasu i zajmujemy zaledwie jedno stanowisko warto pomyśleć nad wspólnym wynajęciem. Jest na pewno wiele osób, które tak jak my prowadzą działalność i nie powinno im przeszkadzać dzielenie czynszu, opłat i powierzchni na 2 czy 3 osoby. Wystarczy tylko poszukać sobie odpowiedniego biura na wynajem. Katowice, Wrocław czy inne miasta wojewódzkie mają w tym względzie duże zaplecze gotowych do pracy biur. Gorzej może się przedstawiać sytuacja w małych miasteczkach, ale tam też cena najmu jest stosunkowo niższa.

Zamierzając przenieść się z działalnością do innego miejsca możemy albo zacząć szukać biur na własną rękę, ewentualnie przejrzeć oferty firm zajmujących się tym profesjonalnie. Przenoszenie firmy powinno być przeprowadzone profesjonalnie i ekspresowo, aby do minimum skrócić okres bezczynności. Jednak jeśli przewidywany czas przenosić będzie trwał dłużej niż kilka dni można pomyśleć o zawieszeniu działalności gospodarczej. Nie tracimy firmy jako tako, nie ponosimy tez wtedy opłat do ZUS-u i w każdej chwili możemy ją od ręki odwiesić składając odpowiedni wniosek.

Źródła:

  1. http://www.trinet.com.pl/kiedy-warto-wybrac-biuro-coworkingowe [stan z 18-09-2018].
  2. http://www.money24.com.pl/jak-wyglada-praca-freelancera [stan z 19-09-2018].

Poprzedni artykułProwadzisz sklep internetowy? Musisz znać preferencje klientów
Następny artykułPożyczki krótkoterminowe, czy to rzeczywiście dobre rozwiązanie?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj