Jak przygotować sklep internetowy na świąteczne wyprzedaże?

Jak przygotować sklep internetowy na świąteczne wyprzedaże?

Zbliżające się święta Bożego Narodzenia oraz takie dni jak Black Friday i Cyber Monday to dla sprzedawców prawdziwe żniwa. Jak podają statystyki to w tym okresie przedsiębiorcy notują największe wzrosty z tytułu sprzedaży swoich towarów. Aby jednak móc cieszyć się z rosnących w tym okresie zysków trzeba w odpowiedni sposób przygotować sklep internetowy do wzmożonego zainteresowania ze strony klientów.

Jeżeli tego nie zrobimy to zwyczajnie przegapimy doskonałą okazję do łatwego zwiększenia swoich zysków. W tym poradniku przedstawimy wam zatem kilka sprawdzonych sposobów na to jak prawidło przygotować się do okresu przedświątecznych zakupów.

Najważniejsze to odpowiednio wcześniej rozpocząć przygotowania. Już teraz najlepiej rozpocząć wnikliwą analizę naszych klientów jak i też ruchów ze strony konkurencji. Trzeba dobrze zapoznać się z panującymi obecnie trendami i zbadać które produkty cieszą się największym zainteresowaniem. Wszystko aby mieć pewność, że stany magazynowe zostaną uzupełnione i klienci będą mogli bez problemu nabyć dany produkt. Już teraz należy też pomyśleć o działaniach marketingowych za jakich pomocą zamierzamy przekonać do naszej oferty klientów.

Zawczasu przygotujmy zatem teksty reklamowe do naszych kampanii Google Ads oraz ustalmy, czy zachęcimy klientów jakimiś szczególnymi promocjami czy też konkursami.

Do reklamy naszego sklepu w czasie świątecznego szaleństwa dobrze będzie wykorzystać też media społecznościowe. Szczególnie istotne będzie wykorzystanie potencjału reklamowego płatnych reklam na Facebooku. Możliwość odpowiedniego targetowania użytkowników pozwoli nam przekonać niezdecydowanych do skorzystania z naszej oferty i tym samym zwiększenia zysków.

Kolejnym sposobem na zwiększenie sprzedaży przed świętami jest oferowanie klientom różnego rodzaju kuponów oraz voucherów. Można bowiem dzięki nim w prosty sposób obdarować bliską nam osobę. Tego rodzaju opcje docenią szczególnie Ci klienci, którzy nie wiedzą jaki produkt mają kupić, aby obdarowana osoba czułą się usatysfakcjonowana. Nic zatem dziwnego, że ta forma prezentu w ostatnich latach cieszy się coraz to większą popularnością. Dobrze zatem, aby nalazła się w naszej świątecznej ofercie.

Skoro zwiększy się ruch i ilość zamówień warto również pod tym względem przygotować się. Chodzi tutaj o usprawnienie procesu logistycznego. Duża liczba zamówień może bowiem sprawić, że nasz magazyn zwyczajnie nie będzie wyrabiał z pakowaniem i wysyłaniem zamówień, a to może mieć bardzo opłakane skutki. Warto zatem już zawczasu postarać się o dodatkową osobę odpowiedzialną za tego rodzaju obowiązki. Alternatywą może być inwestycja w prostsze do składania opakowania lub też specjalny sprzęt, który usprawni pakowanie paczek do klientów.

Z racji wzmożonego ruchu nie można zapomnieć też o całej infrastrukturze naszego sklepu internetowego. Pozycjonowanie stron internetowych pozwoli nam w czasie wzmożonego zainteresowania klientów pojawić się wysoko w wynikach wyszukiwania. Trzeba mieć jednak świadomość, że na dane słowa kluczowe istotne w tym okresie trzeba zacząć się pozycjonować już na kilka miesięcy wcześniej, aby mieć satysfakcjonujące rezultaty.

Dodatkowo sklep powinien być gotowy na przyjęcie większego ruchu. Trzeba zatem upewnić się, że nasza witryna została odpowiednio zoptymalizowana pod względem szybkości wczytywania, oraz że nasze serwery wytrzymają większy ruch. Dobrym posunięciem będzie też zadbanie o świąteczną szatę graficzną na stronie. Przygotujmy zatem odpowiednie banery informujące o promocjach czy też okazjach cenowych.

Aby zachęcić klientów do zakupów warto również rozważyć możliwość zaproponowania dłuższego procesu zwrotu. Klienci często kupują wtedy z myślą o swoich bliskich i w obawie, że dany prezent okaże się nietrafiony z pewnością docenią fakt, że produkt można będzie zwrócić w okresie dłuższym niż standardowe 14 dni.

Poprzedni artykułOdszkodowanie za wywłaszczenie nieruchomości – Kiedy walczyć o wyższą kwotę?
Następny artykułCzęści ciągnikowe – Gdzie je najlepiej zakupić?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj