Ile kosztuje transport paletowy?

Transport przesyłek paletowych to usługa, którą oferuje wiele firm kurierskich. Jest chętnie wybierana, ponieważ pozwala na bezpieczne nadawanie przedmiotów dużych i ciężkich, a często też delikatnych i podatnych na uszkodzenia. Cenniki poszczególnych przewoźników różnią się od siebie. Jak zatem wybrać najtańszą i najkorzystniejszą opcję? Sprawdź, gdzie szukać dobrych ofert.

Transport paletowy – na czym to polega?

Transport paletowy to nic innego jak przewożenie przesyłek kurierskich umieszczonych na paletach, różniących się między sobą rozmiarami i udźwigiem. Cena usługi zależy między innymi od tego, na jaką opcję zdecyduje się klient.

Najczęściej wybierane są:

  • europalety 120×80 cm – do 1200 kg,
  • palety przemysłowe 120×100 cm – do 1200 kg,
  • palety przemysłowe 120×120 cm – do 1200 kg,
  • półpalety 80×60 cm – do 400 kg,
  • ładunki niestandardowe.

Niektórzy kurierzy oferują dodatkowe udogodnienia, takie jak nadanie paczki, w której towar wystaje poza obrys palety. Za taką możliwość trzeba jednak zwykle dopłacić. Jeśli zatem planujesz nadanie przesyłki paletowej, przejrzyj cenniki poszczególnych firm i wybierz wariant, który najbardziej Ci odpowiada. Nie musisz robić tego samodzielnie – przewoźników jest sporo i porównanie ofert wszystkich byłoby czasochłonne.

Podczas nadawania przesyłek na paletach dobrym rozwiązaniem jest korzystanie z pomocy platform logistycznych, na przykład https://www.apaczka.pl/. Są to strony internetowe, za których pośrednictwem możesz zamawiać usługi przewozowe. Po podaniu podstawowych danych paczki otrzymasz propozycję kilku wariantów usługi – najkorzystniejszych pod względem ceny i odpowiadających parametrom Twojej przesyłki. Masz zatem pewność, że wysyłasz najtaniej, a przy tym oszczędzasz sporo czasu.

Przesyłka paletowa – od czego zależy cena?

Cena takiej usługi przewozowej zależy przede wszystkim od ciężaru ładunku. Poszczególne firmy kurierskie ustalają maksymalną masę palety z zawartością. Wartości wahają się przeważnie od 700 kg do 1200 kg. Znaczenie mają także wymiary paczki – nie powinna wystawać poza obrys palety, a także przekraczać określonej wysokości. Istnieje jednak możliwość nadawania przesyłek niestandardowych, czyli takich, których jeden z wymiarów przekracza określone maksimum. Za taką dodatkową opcję zwykle trzeba dopłacić.

Jeśli zatem planujesz nadanie przesyłki na palecie i nie chcesz przepłacać, najlepiej porównać co najmniej kilka ofert przewoźników i wybrać najkorzystniejszą. Bardzo pomocne są przy tym wspomniane platformy logistyczne.

Przykładowo, decydując się na wysyłkę palet z Apaczka, masz dostęp do najtańszych usług przewoźników, którzy mają w ofercie taki typ przesyłki, jakiego aktualnie potrzebujesz. Aby skorzystać z takiej możliwości, wystarczy podać kilka podstawowych danych paczki: wymiary, ciężar, miejsce nadania i odbioru. Możesz również zaznaczyć dodatkowe opcje, na przykład płatność za pobraniem, ubezpieczenie czy chęć nadania przesyłki o niestandardowych wymiarach.

Poprzedni artykułDlaczego warto przeprowadzić audyt Baselinkera?
Następny artykułAutomat vendingowy z daniami lunchowymi. Czemu warto zamówić go do firmy?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj