Idealna strona dla Twojego biznesu

W czasach ogólnodostępnego Internetu bez własnej witryny w sieci firmie bardzo trudno dotrzeć do klienta. Projektowanie stron internetowych nie jest zadaniem prostym – na początek warto poznać najważniejsze aspekty.

RWD – czyli ,,responsive web design”
,,Responsive web design”, czyli responsywne strony internetowe, to witryny dopasowujące się do rozdzielczości danego urządzenia. Współcześnie większość ludzi korzysta z urządzeń mobilnych, a nie tradycyjnych komputerów stacjonarnych. Wpłynęło to na projektowanie stron www. Tradycyjne witryny internetowe często cechują się mniejszą płynnością i gorszą estetyką, kiedy są uruchamiane na urządzeniach mobilnych. RWD gwarantuje funkcjonalność i przyjemny wygląd strony bez względu na typ urządzenia. Projektowanie stron internetowych powinno uwzględniać responsywność również dlatego, że ma to duże znaczenie dla użytkowników. Strona z uciętą treścią lub niepoprawnie wyświetlonymi zdjęciami może skutecznie zniechęcić do zapoznania się z jej treścią lub dokonania zakupów.

Struktura: logiczna i intuicyjna
Z wygodą użytkowników wiąże się również struktura witryny. Powinna być prosta, gdyż zbyt skomplikowana może rozpraszać i utrudniać poruszanie się po stronie. Najpopularniejsze struktury to siatka (grupowanie treści w wiersze, kolumny, sekcje etc.) i wzorzec ,,F” (umieszczanie kluczowych informacji w górnej i lewej krawędzi ekrany, ponieważ właśnie tam skupia się wzrok użytkownika). Istotne jest także wykorzystywanie pustych miejsc na stronie – powinny ułatwiać przyswajanie informacji i zapobiegać przytłoczeniu treścią. Ważna jest również nawigacja. Powinna być czytelna i praktyczna. Menu najlepiej umieścić w łatwo dostrzegalnym miejscu i zawierać tylko najważniejsze podstrony.

Kolory, grafika, czcionka
Projektowanie stron www to także umiejętny dobór kolorów, grafiki i typografii. Mogą one znacząco wpłynąć na finalny efekt prac. Kolory powinny dobrze ze sobą współgrać. Zwykle dobrze jest wybierać te bardziej stonowane, a jaskrawe stosować tam, gdzie ma się skupiać wzrok użytkownika. Obrazy należy dopasować do treści – będą stanowiły jej idealne uzupełnienie. Z kolei czcionka nie powinna utrudniać skupienia się na tekście i pasować do designu strony.

Projektowanie stron internetowych na własną rękę może nie dać satysfakcjonującego efektu. W Internecie można znaleźć dobre firmy o wieloletnim doświadczeniu w tym również polecaną przez nas firmę Creativium z której ofertą odnośnie tworzenia stron www można zapoznać się pod adresem https://creativium.pl/kompetencje/strony-internetowe/

Poprzedni artykułNegatywne opinie o twojej firmie w internecie. Ile na tym tracisz?
Następny artykułJak rozwiązywać problemy w firmie?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj