Gry zręcznościowe, towarzyskie i logiczne idealne na jesienne wieczory

Gry zręcznościowe, planszowe i logiczne są doskonałą rozrywką dla osób w każdym wieku. Po pierwsze planszówki mogą sięgać już 4-letnie dzieci, a nieco trudniejsze gry sprawią wiele przyjemności nawet seniorom w podeszłym wieku. Jeśli szukasz pomysłu na spędzanie długich, jesiennych wieczorów, wybierz gry towarzyskie dla całej rodziny i przyjaciół.

  1. Gry zręcznościowe – ponadczasowe bierki
  2. Gry towarzyskie nie tylko na imprezy
  3. Gry logiczne odpowiednie w każdym wieku

Spędzanie długich wieczorów w domu może kojarzyć się z nudą, jednak wystarczy sięgnąć po gry zręcznościowe, logiczne i towarzyskie, by doskonale bawić się nawet w słotne dni. Do wyboru masz setki tytułów, dzięki którym rozkręcisz każdą imprezę lub spędzisz przyjemnie czas z dziećmi. Sprawdź, dlaczego warto sięgać po gry towarzyskie.

Gry zręcznościowe – ponadczasowe bierki

Mianem gier zręcznościowych określa się wszystkie tytuły, które wymagają od graczy precyzji ruchów i rozwijania motoryki małej. Najsłynniejszą grą wymagającą zręczności są bierki, w które grano już wiele lat temu. Bierki polegają na zbieraniu jak największej liczby specjalnych patyczków, które posiadają różne zakończenia i są rozsypane na stosie. Każdy rodzaj bierek ma inną wartość, a grę wygrywa osoba, która zbierze najwięcej punktów za posiadane patyczki. Gry zręcznościowe tego typu są doskonałym ćwiczeniem motoryki małej dla dzieci i dorosłych.

Gry towarzyskie nie tylko na imprezy

Po gry towarzyskie można sięgnąć na każdej imprezie, a także w wolne dni, gdy ma się sporo czasu, by spędzić czas z bliskimi. Tytuły takie jak Monopoly, Rubikub lub Scrabble mają wielu fanów. Są to znakomite gry rodzinne, w które mogą grać już 7-letnie dzieci. Dzięki nim można znakomicie spędzić razem czas, budując silne więzi z wszystkimi członkami rodziny. Wystarczy zarezerwować sobie dwie lub trzy godziny na wspólną grę, przygotować przekąski i napoje, a jesienny wieczór upłynie w znakomitej atmosferze.

Gry logiczne odpowiednie w każdym wieku

Kiedy przychodzi czas, by sięgnąć po gry strategiczne i logiczne? Z powodzeniem mogą grać w nie już kilkuletnie dzieci. Gry edukacyjne dla maluchów pomagają im w prawidłowym rozwoju, a gry strategiczne rozwijają umiejętność analitycznego myślenia u nastolatków. Rodzice wraz z dziećmi oraz dorośli w czasie imprez mogą sięgnąć za to po znane od lat gry karciane. Dla najmłodszych odpowiedni jest Piotruś z postaciami z ulubionych bajek, a dorośli świetnie będą się bawić przy brydżu, pokerze, remiku lub popularnym w Polsce tysiącu.

Poprzedni artykułWrocław coraz bezpieczniejszym miastem
Następny artykułJak wybrać roaming?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj