Garnitur dla osoby pracującej w banku – podpowiadamy jak wybrać

garnitur dla osoby pracującej w banku - jak wybrać?

To, w jaki sposób ubieramy się do pracy, rzutuje na to, jak jesteśmy odbierani przez współpracowników i klientów. Nasz strój ma pokazać, że jesteśmy profesjonalistami, że znamy się na swojej pracy. Jeżeli pracujemy w banku, to każdego dnia powinniśmy mieć na sobie garnitur, ale garniturów w sklepach jest dużo, jak wybrać ten idealny?

Pracę w banku uważa się za prestiżową. Liczy się rozległa wiedza z dziedziny finansów i nienaganna prezencja. Każdego dnia nasz ubiór musi być schludny i profesjonalny. Chociaż lista zaleceń względem stroju jest dłuższa u kobiet, bo poza samym ubraniem dochodzi kwestia makijażu, czy fryzury, to i mężczyźni muszą bardzo dbać o swój wygląd. Chociaż w salonach mody męskiej nie brakuje garniturów, to nie każdy z nich będzie dobrą propozycją do pracy.

Kolorystyka biznesowych garniturów

Pierwszą rzeczą, jaka rzuci nam się w oczy, kiedy patrzymy na garnitur, to jego kolor. Znajdziemy mnóstwo garniturów w niestandardowych kolorach lub we wzory, jak krata. Jednak kiedy pracujemy w banku, to do pracy ich nie założymy. Poza kolorowymi garniturami nie wolno nam także przychodzić do pracy w czerni. Czerń jest bardzo elegancka i formalna, nosimy ją wieczorami i tylko na wyjątkowe okazje. W banku panuje sztywny dress code i nie wolno nam go łamać. Musimy ubierać się klasycznie. W grę wchodzi grafitowy lub granatowy garnitur, to klasyczne kolory, w których każdy będzie wyglądać dobrze. Tak jak ważny jest kolor garnituru, tak istotne jest to, jaką założymy koszulę. Zawsze ma być gładka, biała i z długim rękawem.

Dobry rozmiar

Jeśli chcemy dobrze się prezentować, to musimy zwrócić uwagę na to, czy garnitur jest dopasowany do naszej sylwetki. Nie możemy ani go pożyczać, ani kupować w pośpiechu jedynie dlatego, że jest w promocji. Musi idealnie się układać, a jeśli do wyboru rozmiaru podejdziemy starannie, nasz garnitur będzie wyglądał tak, jakby był skrojony na miarę.

Podczas przymiarki musimy zweryfikować, czy dobrze układa się w każdym miejscu. Marynarka musi gładko przylegać do koszuli a rękawy kończyć się około 1,5 cm nad mankietem koszuli. Sprawdźmy, czy po zapięciu guzików nigdzie nie pojawiają się żadne wybrzuszenia i marszczenia. Największą popularnością cieszy się garnitur męski typu slim, który ma profilowaną talię. Ponadto koncentrujmy się na garniturach mających dwa guziki. Równie ważne są spodnie, które mają sięgać do połowy cholewki. Trzeba też przyjrzeć się metce i składowi. Stawiajmy na garnitury dobrej jakości, najlepiej z wełny czesankowej. Za to od razu rezygnujmy z tych, które w części bądź w całości są z włókien sztucznych. Nie będziemy wyglądać w nich dobrze.

Zwieńczeniem stylizacji będą dodatki

Głównym elementem naszej stylizacji jest oczywiście garnitur. Jednak aby nasz strój wyglądał na kompletny, musimy pamiętać o dodatkach. Obowiązkowo do garnituru nosimy pasek. Prosty, klasyczny i skórzany. Oprócz niego ważny jest krawat. Bez tego nasz strój nie będzie wyglądać bardzo formalnie.

Poprzedni artykułCoworking – dlaczego jest lepszy od małych biur?
Następny artykułJak wybrać właściwa drogę do nowoczesnego systemu ERP 4FACTORY?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj