Fotowoltaika cena – czyli ile to kosztuje

Zastanawiasz się, czy warto inwestować w fotowoltaikę i jaka jest jej cena? Opracowaliśmy artykuł, aby pomóc Ci oszacować, ile będzie kosztować instalacja fotowoltaiczna dla Twojego domu.

Fotowoltaika cena – panele słoneczne nie są tanie?

Zacznijmy od tego, że panele fotowoltaiczne mogą pomóc obniżyć rachunki za energię elektryczną i zmniejszyć zanieczyszczenie powietrza. Należy jasno stwierdzić, że jest to jak najbardziej inwestycja od kilku do kilkunastu tysięcy złotych, w zależności od mocy instalacji. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o kosztach fotowoltaiki. Zanim zaczniesz otrzymywać oferty od firm na instalację fotowoltaiczną dobrze zorientuj się, ile to powinno kosztować, aby upewnić się, że nie płacisz więcej, niż potrzebujesz.

Fotowoltaika cena – zorientuj się

Najpopularniejszy rozmiar systemu paneli słonecznych wynosi do 4 kWp do 10 kWp. Koszt fotowoltaiki zależy od: wielkości systemu, w tym liczby paneli, rodzaju paneli słonecznych, rodzaju budynku, w którym będą montowane, jakości falownika i innych komponentów. Za instalację od 4 kWp do 10 kWp zapłacimy 18 648 do 35 375 PLN brutto. Są to ceny instalacji ekonomicznych. Fotowoltaika cena warta świeczki?

Czy to się opłaca?

Koszt fotowoltaiki według wytwarzania energii elektrycznej, wygląda następująco: im więcej energii elektrycznej może wytworzyć system, tym większe mogą być oszczędności na rachunkach za prąd. Niemniej im większa instalacja fotowoltaiczna, tym większy koszt początkowy. Ważne jest, aby Twój system był odpowiednio dobrany do zużycia energii elektrycznej w Twoim gospodarstwie domowym, po prostu aby nie przepłacać. Jeśli nie masz pewności, jaki rozmiar systemu paneli słonecznych jest odpowiedni dla Twojego domu, skontaktuj się z ekspertami z Promika Solar. Dowiesz się ile powinieneś zapłacić na podstawie rocznego zużycia energii elektrycznej i ile może wynieść cena fotowoltaiki.

Co warto wiedzieć

Pamiętaj, że panele słoneczne generują większość energii elektrycznej w ciągu dnia. Jeśli moc Twojej instalacji zostanie źle dobrana, nadal będziesz musiał kupować prąd z sieci, zwłaszcza w ciemne, zimowe wieczory.

logo

 

Dowiedz się więcej od ekspertów Promika Solar.

www.promika-solar.pl

Poprzedni artykułDlaczego warto skorzystać z punktu nadawania paczek i co można w nim wysłać?
Następny artykułCzym są pakiety imprezowe BVS?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj