Filiżanki reklamowe w salonie kosmetycznym – dlaczego warto w nie zainwestować?

Gadżety reklamowe kojarzą się powszechnie z różnego rodzaju dodatkami umieszczanymi w zamówieniach, czy też przedmiotami rozdawanymi na ulicy. Jak się jednak okazuje, dobry gadżet tego typu może pełnić o wiele poważniejsze funkcje. Dobrym tego przykładem są filiżanki reklamowe w salonie kosmetycznym. Co warto o nich wiedzieć od strony reklamowej, a także jak się je powinno wybierać, jeśli prowadzi się taki salon?

Czym jest gadżet reklamowy?

Zanim jednak przejdzie się do szczegółów związanych z filiżankami reklamowymi, najpierw trzeba dowiedzieć się o zupełnych podstawach tego zagadnienia. Chodzi mianowicie o to, czym są w ogóle gadżety reklamowe.

Gadżet reklamowy to taki przedmiot, który wykazuje się określonego rodzaju przydatnością dla klienta. Jest on praktyczny, chętnie używany i z pewnością można go zaliczyć do przydatnych. Co jednak najważniejsze, na tej przydatnej i często używanej rzeczy musi znaleźć się logo, nazwa firmy lub też innego typu znaki i grafiki, które w jednoznaczny sposób będą przywodziły na myśl dane przedsiębiorstwo.

Dlaczego salon kosmetyczny to dobre miejsce na gadżety reklamowe?

Jak zatem widać po powyższym opisie, gadżet reklamowy to coś, co idealnie nadaje się jako prezent lub też niewielki upominek. Przede wszystkim może on być dołączany do zamówień składanych np. przez sklep internetowy lub też dokładany do torby z zakupami w sklepie stacjonarnym. Oprócz tego gadżet często stosuje się na targach i różnego rodzaju festiwalach, a także oczywiście na własnych eventach i spotkaniach biznesowych. Gadżety są także chętnie rozsyłane pomiędzy firmami np. przy okazji świąt bożego narodzenia.

Zasadne jest więc stwierdzenie, że salon kosmetyczny nie wpisuje się idealnie w to, gdzie powinno się używać gadżetów reklamowych. Jest to jednak dobrym przykładem tego, że pierwsze skojarzenie bywa niekiedy mylące. Jak się bowiem okazuje, salon kosmetyczny to wprost idealne miejsce na takie gadżety. Przede wszystkim trzeba zauważyć, że będą w nim obecni klienci. Po drugie, z reguły pozostawać będą w salonie około godziny. Stwarza to więc idealną grupę do przedstawienia gadżetu reklamowego. Najważniejszą wobec tego sprawą pozostaje już tylko to, aby dobrze dobrać dla danej grupy gadżet. Jak wcześniej już zostało wspomniane, musi to być coś przydatnego i praktycznego. Coś, co przykuje uwagę danych osób, które dzięki temu postanowią z pewnego przedmiotu skorzystać. Jak się okazuje, w salonie kosmetycznym idealnie wręcz sprawdzają się filiżanki.

Czym jest filiżanka reklamowa?

Czym jest filiżanka, wie zapewne każdy. Niewielkie naczynie, które wyposażone jest w uszko umożliwiające podniesienie go i picie z niego kawy lub też herbaty. Oczywiście wersja reklamowa to taka, która posiada na sobie logo lub nazwę danej firmy. Ten sam mechanizm można zauważyć przykładowo przy kubkach reklamowych. Nie bez powodu należą one do najchętniej wybieranych gadżetów reklamowych i pojawiają się właściwie na większości biurek pracowników. Właściciele salonów kosmetyczny wiedząc ten mechanizm, słusznie zresztą postanowili z niego skorzystać. Jakie to jednak przynosi konkretnie zalety?

Jakie są najważniejsze zalety filiżanki reklamowej, która znajdzie swoje miejsce w salonie kosmetycznym? Nie da się ukryć, że najważniejszą jest oczywiście wartość dodana od strony marketingowej. Klienci, korzystając z takich filiżanek, cały czas będą widzieć logo firmy, co powodować będzie, często nawet zupełnie podświadomie, powstawanie pozytywnych skojarzeń z nimi, co być może w przyszłości przełoży się na kolejną wizytę w salonie.

Oczywiście nie jest to jedyna zaleta. Inną równie ważną jest fakt, że salon z takim gadżetem znacznie zyskuje wizerunkowo. Stojący w salonie zestaw filiżanek, zawsze odpowiednio przygotowany dla klientów, z możliwością skorzystania z niego i napicia się w trakcie zabiegów lub też w przerwie pomiędzy nimi kawy, lub herbaty, powoduje, że dane miejsce staje się znacznie bardziej eleganckie i ekskluzywne. Klient w takim salonie czuje się lepiej zadbany i obsłużony. Dzięki temu salon wydaje się prestiżowy, co oczywiście świadczy także o klasie właściciela. Warto w tym wypadku zauważyć również to, że nie ma chyba nic gorszego, niż podane klientowi kawy lub herbaty w przypadkowych, dobieranych często całkowicie chaotycznie szklankach, czy też kubkach. Wizerunek takiego miejsca z pewnością zostanie nadszarpnięty.

Jak powinno się wybierać filiżanki reklamowe do salonu kosmetycznego?

Jak zatem widać, filiżanki reklamowe to naprawdę doskonały wybór. Sprawdzą się one w każdym salonie kosmetyczny, poprawiając jego stronę wizerunkową, a także przyczyniając się w bezpośredni sposób do zwiększenia liczby klientów. Powstaje jednak teraz ostatnie, bardzo ważne pytanie, które może zaważyć na całym projekcie używania gadżetów reklamowych. Mowa w tym wypadku oczywiście o tym, jak takie filiżanki powinno się wybierać. Czym się one powinny charakteryzować?

W przypadku zamawiania filiżanek reklamowych trzeba zwrócić uwagę przede wszystkim na trzy ich cechy charakterystyczne. Chodzi tu o ich kształt, materiał, z którego zostaną wykonane, a na koniec, w jakiej technice zostanie naniesiony nadruk. W przypadku dwóch pierwszych parametrów wybór jest dość prosty, ponieważ zdecydowanie najczęściej polecanym materiałem wykonania jest porcelana, która nie tylko jest dość mocna, lecz przede wszystkim rewelacyjnie się prezentuje. Jeśli chodzi o kształt i wielkość, to poleca się modele filigranowe, które stawiają przede wszystkim na swój elegancji wygląd. W przypadku techniki nadruku wybór jest bardzo duży i można zdecydować się na prostą kalkomanię, nadruk bezpośredni czy też na hydrocolor, a nawet na laserowy grawer. Każda z technik różni się jakością, a co najważniejsze trwałością. Warto w tym wypadku decydować się na rozwiązania możliwie jak najlepsze, bez oglądania się na ich cenę.

Partnerem artykułu jest firma Premier Group, oferująca gadżety reklamowe z nadrukami.

Poprzedni artykułJakie spodnie do pracy w okresie letnim?
Następny artykułWyposażenie dla firmy budowlanej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj