Doradztwo prawne dla przedsiębiorców – gdzie go szukać?

Prawo gospodarcze nie jest prostym zagadnieniem, a firmy, które je nieprawidłowo interpretują mogą narazić się na poważne koszty. Warto na bieżąco śledzić zmieniające się przepisy, na przykład w prasie branżowej lub na blogach doświadczonych kancelarii prawnych. Odnoszące sukcesy przedsiębiorstwa korzystają również doradztwa prawnego. Gdzie go szukać?

Radca prawny czy adwokat?

W każdym większym mieście nietrudno znaleźć doświadczonych radców prawnych i adwokatów specjalizujących się w usługach dla klientów biznesowych. Pomoc może okazać się niezbędna w wielu obszarach, na przykład podatkowym, prawa spółek, prawa pracy, nieruchomości czy ewentualnych postępowań spornych. Pozostałe interesujące przedsiębiorców zagadnienia zależą od branży, w której działają. Należą do nich choćby energetyka, biotechnologia czy technologia informacyjna.

Często wybieranym przez firmy rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy radcy prawnego. Specjalista analizuje podpisywane przez firmę umowy, ale także udziela porad związanych z bieżącą działalnością. Radca prawny może zostać zatrudniony przez przedsiębiorstwo na etacie. Niestety nie może prezentować filmy w sądzie, dlatego w tym aspekcie klienci biznesowi sięgają po pomoc adwokatów.

Kancelarie prawne wspierające przedsiębiorców

Coraz więcej firm poszukuje kompleksowego wsparcia, które może uzyskać od wyspecjalizowanej kancelarii prawnej. Niektóre z nich koncentrują swoją działalność na obsłudze klientów biznesowych. Rozwiązanie jest o tyle korzystne, że za interesy klienta odpowiada wówczas doświadczony zespół, który brał już udział w wielu podobnych sprawach i projektach, reprezentując przy tym przedsiębiorców działających w rozmaitych branżach. O dobro klientów dbają w ten sposób wielozadaniowe zespoły, a w razie potrzeby kancelaria korzysta także ze wsparcia zewnętrznego w postaci ekspertyz.

Przydatne źródła wiedzy

Równie ważne z punktu widzenia przedsiębiorcy jest śledzenie aktualnych zmian w przepisach oraz case studies związanych z branżą, w której działa. Warto czytać więc prasę branżową, ale cennym źródłem wiedzy są także serwisy internetowe, prowadzone przez wiodące kancelarie obsługujące klientów biznesowych. Zanim firma zdecyduje się na skorzystanie z doradztwa, warto przejrzeć firmowy blog kancelarii, który jest zresztą jednym ze świadectw wysokiej jakości proponowanych usług.

Artykuł opracowany na podstawie informacji z DZP.pl

Poprzedni artykułKredyt dla rolników – co, gdzie, kiedy?
Następny artykułRóżne rodzaje tkanin do zadruku – charakterystyka i zastosowanie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj