DOKĄD NA NARTY – DZIŚ, ZA ROK, ZA DWA LATA…

Polacy coraz częściej decydują się na aktywny wypoczynek w górach, a developerzy wychodzą naprzeciw rosnącym wymaganiom i popytowi na konkretne usługi, planując swoje inwestycje w miejscach, gdzie spędzanie czasu w malowniczym otoczeniu jest na pierwszym miejscu.

Zieleniec, mała turystyczna miejscowość w Kotlinie Kłodzkiej w tym roku obchodzi 300-lecie. To nie tylko stacja narciarska z nowoczesną infrastrukturą, na którą składa się ponad 22 km tras zjazdowych, 5 kolei linowych, 24 wyciągi, snow park i half-pipe. To również doskonałe miejsce do wypoczynku przez cały rok i świetna baza wypadowa w inne ciekawe miejsca regionu.

Lokalizacja tras narciarskich wzdłuż północnych stoków oraz duża ilość opadów w sezonie zimowym sprawia, że sezon narciarski trwa w Zieleńcu nieprzerwanie przez 150 dni w roku. Zwykle rozpoczyna się w grudniu, kończy zaś w połowie kwietnia.

„Zieleniec Ski Arena” ma dziś opinię najlepszego ośrodka narciarskiego w Polsce, który powstał dzięki wieloletniej współpracy lokalnych operatorów usług turystycznych. Największym operatorem działającym w Zieleńcu jest firma Winterpol, która kilka miesięcy temu, w czerwcu 2019 r. została też inwestorem najbardziej prestiżowego hotelu w Zieleńcu: INFINITY Zieleniec Ski & Spa.

Wyrazisty design w sercu gór

Luksusowy aparthotel INFINITY Zieleniec będzie oferował nie tylko komfortowe apartamenty wykończone pod klucz, ale cały kompleks sportowo-rekreacyjny. Budynek powstaje z trzech przenikających się brył, umieszczonych tarasowo na zboczu stoku. Dzięki takiemu rozwiązaniu, ze wszystkich apartamentów rozpościera się bezpośredni widok na trasy narciarskie i malowniczą panoramę.

Projektanci nie zapomnieli również o ekologii. Dzięki zastosowaniu najnowszych najnowszych technologii i naturalnych materiałów, budynek będzie przyjazny środowisku. W jego projekcie zawierają się nowatorskie rozwiązania, takie jak ograniczający emisję spalin system ogrzewania energią gazu ziemnego, wydajne pompy ciepła, trójwarstwowe okna, czy izolacja zwiększająca wydajność ogrzewania oraz chłodzenia budynku.

Koncepcja nowoczesnego i zgodnego z trendem dbania o ekologię budynku powstała w znanej wrocławskiej pracowni architektonicznej Q2, wyspecjalizowanej w projektowaniu nowoczesnych mieszkań i hoteli. Motywem przewodnim kompleksu będzie aktywność i odnowa biologiczna. Do dyspozycji klientów będą tu między innymi: ekskluzywna strefa spa & wellness, bogato wyposażona siłownia, całoroczny basen, restauracja oraz strefa Apres Ski. Z oferty będą mogli skorzystać nie tylko turyści, ale również przedstawiciele świata biznesu. Kompleks wyposażony będzie w nowoczesne centrum biznesowe, z salami konferencyjnymi dla 600 gości. INFINITY będzie zatem również miejscem spotkań biznesowych na najwyższym szczeblu jakości.

Inwestowanie w condo – popularna forma pomnażania kapitału

Prywatni inwestorzy mają możliwość zakupu apartamentów w INFINITY Zieleniec Ski & Spa w systemie condo. To sposób inwestowania kapitału, polegający na kupowaniu apartamentów w obiektach hotelowych. Nieruchomości są wynajmowane przez operatora, a ich właściciele cieszą się stałym, zagwarantowanym długofalową umową zyskiem.

W polskich warunkach na inwestowaniu w systemie condo można zyskać około 7%. Inwestowanie w hotele i aparthotele ma wiele zalet, poczynając od zysku, gwarantowanego umową z operatorem nieruchomości, aż do prostego faktu, że inwestor nie musi się zajmować na bieżąco swoją nieruchomością.

Jak w przypadku każdej inwestycji, trzeba zwrócić uwagę na kilka kluczowych czynników, od których zależeć będzie bezpieczeństwo inwestycji. Przyszły sukces inwestycji w największym stopniu zależy od dwóch czynników: atrakcyjnej lokalizacji oraz wiarygodnego i doświadczonego inwestora, znającego lokalne warunki. INFINITY Zieleniec Ski & Spa – aparthotel powstający w Zieleńcu w gminie Duszniki Zdrój w Kotlinie Kłodzkiej jest dobrym przykładem inwestycji spełniającej oba te warunki.

Budowa aparthotelu rozpoczęła się wiosną 2018, a zakończenie planowane jest na połowę 2021 r. Będzie to pierwszy ekskluzywny hotel w Zieleńcu. Ze swoją ofertą INFINITY Zieleniec Ski & Spa wpisuje się w niszę ofertową lokalnych obiektów noclegowych. Decyzja o tym, aby zbudować w Zieleńcu aparthotel o najwyższym standardzie, poszerzy ofertę stacji narciarskiej, przyciągnie również nowe grupy klientów, między innymi biznesowych.

Zieleniec stanie się miejscem spotkań, również tych biznesowych na najwyższym szczeblu. Będzie to możliwe za sprawą nowoczesnego, doskonale wyposażonego centrum biznesowego z salami konferencyjnymi na ponad 600 osób – zwłaszcza że na gości czeka ekskluzywna strefa spa & wellness z basenami, saunarium i gabinetami odnowy biologicznej.

Winterpol – sprawdzony inwestor, znający region i jego potrzeby

Inwestycję realizuje spółka, której głównym udziałowcem jest firma Wintorpol, wywodząca się Zieleńca. Jej kompetencje i skuteczność w oferowaniu usług turystycznych w regionie potwierdza sukces „Zieleniec Ski Arena”. Inwestor oferuje na sprzedaż wykończone pod klucz apartamenty z garażami w popularnym systemie condo, co oznacza, że INFINITY stanie się nie tylko ozdobą Zieleńca i jego najbardziej prestiżowym hotelem, ale też atrakcyjną inwestycją dla tych, którzy chcą inwestować w nieruchomości i dostrzegają potencjał Zieleńca jako nowoczesnej destynacji turystycznej.

Dzięki dobrej współpracy pomiędzy inwestorem i lokalną społecznością, Zieleniec wzbogaci się nie tylko o aparthotel wysokiej klasy, ale też o podstawową dla rozwoju miejscowości infrastrukturę, taką jak miejski wodociąg. Spółka INFINITY Zieleniec Ski & Spa zadeklarowała udział w realizacji tego projektu jako partner władz gminy Duszniki. Inwestor zadeklarował też pomoc w odśnieżaniu dróg dojazdowych do Zieleńca, dzięki czemu jest szansa, że znikną ogromne korki, które już od kilku lat blokują dojazd do „Zieleniec Ski Arena” w sezonie.

INFINITY Zieleniec Ski & Spa pozwala inwestować i korzystać ze swojego apartamentu

Nabycie każdego apartamentu w INFINITY Zieleniec Ski & Spa zostaje potwierdzone wpisem w indywidualnej księdze wieczystej, a dzięki umowie najmu z operatorem, właściciel zyskuje stopę zwrotu na poziomie 7% od zainwestowanej w zakup lokalu kwoty netto w skali roku – niezależnie od tego, czy lokal jest wynajmowany, czy nie.

Umowy zawierane są na 5 lub 10 lat bądź na czas nieokreślony, a wszystkie opłaty związane z wynajmem (media, koszty z tytułu zarządzania nieruchomością, ubezpieczenie) pozostają po stronie operatora. Właściciele apartamentów otrzymują też Pakiet Inwestora, w którym znajduje się wiele zniżek i udogodnień, między innymi na ofertę restauracji, zabiegi w Spa, karnety narciarskie czy wypożyczenie sprzętu. Ci, którzy chcą połączyć inwestowanie z aktywnym trybem życia, będą mogli korzystać ze swojego apartamentu przez cały rok, także w sezonie wysokim.

Nieruchomości te są wynajmowane przez operatora, a prywatny inwestor zyskuje gwarantowany, stały zysk na poziomie 7% rocznie od zainwestowanej kwoty netto, niezależnie od tego, czy lokal jest wynajmowany, czy nie. Gwarancję bezpieczeństwa inwestycji zapewnia również wpis w księdze wieczystej oraz możliwość korzystania ze swojego apartamentu przez cały rok.

Więcej informacji na stronie www.infinity-zieleniec.pl W ofercie znajdują się apartamenty jedno-, dwu- i trzypokojowe. Wszystkie apartamenty będą dostępne w opcji pod klucz. Ich właściciele mogą nie tylko zarabiać, ale też korzystać z nich o dowolnej porze roku, co gwarantuje pakiet właścicielski.

Poprzedni artykułJakie mieszkania oferują dziś deweloperzy?
Następny artykułDlaczego warto inwestować w oprogramowanie do planowania produkcji?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj