Czym jest księgowość online i kiedy warto się na nią zdecydować?

Prowadząc działalność gospodarczą, należy liczyć się z tym, iż na przedsiębiorcy ciąży odpowiedzialność za prawidłowe rozliczenie wszystkich umów i faktur. W przypadku małych przedsiębiorstw ich właściciele czasem decydują się na samodzielne prowadzenie księgowości. Jednak w większości przypadków korzystają z usług profesjonalnej księgowej. Istnieje jednak alternatywa dla tradycyjnego, stacjonarnego biura – księgowość online.

Czym jest księgowość online?

Księgowość online to połączenie specjalistycznego oprogramowania z ekspercką wiedzą z zakresu prawa księgowego. Wszystkie procesy rozliczeniowe prowadzone są online za pomocą przygotowanego specjalnie do tego celu panelu klienta, który dostępny jest 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

W ramach księgowości online przedsiębiorca otrzymuje szereg narzędzi, dzięki którym może samodzielnie zarządzać swoimi kadrami, sprzedażą czy rozliczeniami z państwem.

Wśród najważniejszych działań z zakresu kadr można wymienić przygotowywanie umów o pracę, ewidencję czasu pracy, rozliczenia podatkowe pracowników i świadczenia ZUS. W dziedzinie sprzedaży najistotniejsze działania to fakturowanie i zarządzanie zasobami magazynowymi. Ponadto, w przypadku firm, które tego wymagają, księgowość online może być połączona z kontem Allegro lub GUS-em. Ostatni dział to rozliczenia z państwem, w ramach których tworzone są schematy księgowe wydatków i przychodów, rozliczenia pojazdów oraz innych elementów wyposażenia.

Co więcej, korzystając z księgowości online, można bezpośrednio połączyć tę usługę z bankowością elektroniczną lub Ministerstwem Finansów.

Kto może zdecydować się na prowadzenie księgowości online?

Skorzystać z usługi księgowości online może praktycznie każdy przedsiębiorca z sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Wynika to z faktu, iż stopień skomplikowania zagadnień, zwłaszcza przy działaniu firmy wyłącznie na terytorium Polski, nie jest zbyt wysoki. Mając do dyspozycji gotowe narzędzia, większość przedsiębiorców będzie zatem potrafiła samodzielnie poradzić sobie ze wszystkimi wyzwaniami, jakie narzuca na nich państwo.

Na księgowość online warto zdecydować się wówczas, kiedy firma może na niej zaoszczędzić. Porównując koszt rozliczeń internetowych z kosztami takich samych działań w stacjonarnej firmie księgowej, pierwsza opcja jest około trzy razy tańsza niż druga.

Szczególnie polecana jest przez nas oferta kancelarii D2D Group, w ramach której klient otrzymuje opisany wyżej, pełen pakiet usług z zakresu księgowości i kadr. Oprócz możliwości stałego nadzorowania dokumentacji i pieniędzy w firmie klient otrzymuje także pełne wsparcie merytoryczne. Pracownicy D2D Group mogą także reprezentować go w urzędach oraz udzielać wszelkiej pomocy podczas sporządzania pism sądowych czy prawnego doradztwa.

Dzięki takiemu połączeniu każda firma będzie mogła funkcjonować zupełnie niezależnie od stacjonarnego biura księgowego czy prawnego. Co więcej, zaawansowane technologicznie rozwiązania pozwolą na zoptymalizowanie narzędzi pod kątem własnej działalności.

fot. materiały prasowe

Poprzedni artykułTeczki na akta osobowe do firmy – co warto wiedzieć?
Następny artykułOmnichannel – co to jest?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj