Czy warto posiadać polisę inwestycyjną?

Polisa inwestycyjna może być świetnym pomysłem na pomnożenie pieniędzy. Czym dokładnie są tego rodzaju polisy i jak możemy na nich zarabiać?

Warto mieć pieniądze odłożone na przyszłość. Nie każdy z nas jednak ma w sobie na tyle systematyczności, aby samodzielnie odkładać środki każdego miesiąca. Czasami potrzebujemy dodatkowej motywacji, dzięki której oszczędzanie wejdzie nam w krew. Doskonałym wyborem mogą być w tym przypadku fundusze inwestycyjne, które określane są także mianem polis inwestycyjnych.

Czym jest polisa inwestycyjna?

Polisami inwestycyjnymi nazywamy produkty ubezpieczeniowo-inwestycyjne, które łączą w sobie korzyści płynące z inwestycji w fundusze inwestycyjne oraz ochronę polisy ubezpieczeniowej. Jest to wobec tego jedna z form zbiorowego lokowania środków pieniężnych, która ma w sobie dodatkowy bonus, czyli właśnie ochronę ubezpieczeniową.

Zanim jednak zdecydujemy się na zainwestowanie w polisę tego rodzaju, powinniśmy poznać jej główne zalety oraz wady.

Zalety polis inwestycyjnych:

  • pozwalają otrzymanie zysków jak w przypadku funduszy inwestycyjnych
  • wymuszają systematyczność w odkładaniu składek
  • dają dodatkową ochronę ubezpieczeniową dla właściciela polisy oraz dla jego bliskich
  • bezpieczeństwo, ponieważ fundusze nadzorowane są przez właściwe instytucje
  • środki można wypłacić w dowolnej chwili, ale często oznacza to utratę zysków

Wady polis inwestycyjnych:

  • część z wypracowanych zysków jest przeznaczona na opłaty takie jak prowizje agentów, opłaty administracyjne, więc koszty korzystania z polis mogą być wysokie
  • ze względu na konieczność systematycznych opłat fundusze mogą nie być dobrym pomysłem na inwestycję dla każdego
  • polisy są długoterminową metodą na pomnażanie pieniędzy, dlatego najlepiej nie wypłacać z nich środków w krótkim okresie, co oznacza niższe zyski

Osoby chcące wybrać takie fundusze inwestycyjne, mogą znaleźć atrakcyjne oferty już teraz – warto zapoznać się z ofertą Vienna Life. Jednak zanim zdecydujemy się na założenie funduszu, powinniśmy zawsze zapoznać się z umową oraz dodatkowymi dokumentami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here