Co ile należy czyścić maszyny przemysłowe?

W przemyśle stosowany jest szereg urządzeń i maszyn, które do niezawodnej pracy wymagają regularnego czyszczenia. Przekłada się to na ich wydajność i żywotność. Znaczenie ma zarówno mycie, jak i konserwacja – metody muszą zostać dobrane do rodzaju użytkowanego sprzętu oraz jego przeznaczenia i materiałów, z których został wykonany. Utrzymanie czystości maszyn użytkowanych na linii produkcyjnej jest koniecznością w każdym zakładzie przemysłowym. Najlepszym rozwiązaniem okazuje się powierzenie tego zadania profesjonalistom, którzy mają odpowiednią wiedzę, kompetencje i zaplecze techniczne. Wiedzą co, jak i czym wyczyścić, aby uzyskać pożądane efekty, przy zachowaniu środków bezpieczeństwa.

Dbałość o stan użytkowanych maszyn przemysłowych – z jaką częstotliwością?

Wszystkie urządzenia i maszyny przemysłowe muszą być regularnie poddawane czyszczeniu i konserwacji, zgodnie z wytycznymi zawartymi w instrukcji obsługi i zalecaniami gwarancyjnymi. Producenci maszyn przemysłowych najczęściej zalecają wykonywanie ich przeglądu raz na rok lub co kilkaset godzin pracy. Konieczne jest przeprowadzenie gruntownego czyszczenia i konserwacji poszczególnych elementów. Jeśli dojdzie do szybszego zabrudzenia urządzenia, należy wykonać tego typu zabiegi wcześniej. Powierzchnia robocza powinna być czyszczona po każdej operacji roboczej.

Procesy czyszczenia maszyn i urządzeń w przemyśle odbywają się na różne sposoby. Robienie tego ręcznie przez pracowników jest mało efektywne – zbyt czasochłonne i często niedokładne. Dotarcie do trudno dostępnych miejsc, przeróżnych zakamarków maszyn i porów staje się problematyczne bez sięgnięcia po specjalistyczny sprzęt. Trzeba też liczyć się z kosztownymi dla przedsiębiorstwa przestojami.

Regularne czyszczenie maszyn przemysłowych to podstawa

Zanieczyszczenia usuwane są za pomocą metody chemicznej oraz mechanicznej od wewnątrz i z zewnątrz maszyn. Prace konserwacyjne powinny być przeprowadzane szybko i efektywnie, aby zmniejszyć koszty związane z przestojem czy serwisem. W związku z tym najkorzystniejszym rozwiązaniem dla przedsiębiorstwa będzie zlecenie profesjonalnego czyszczenia maszyn i urządzeń przemysłowych zewnętrznej firmie, która specjalizuje się tym na co dzień. Zachowanie odpowiedniej czystości urządzeń produkcyjnych jest niezbędnym elementem do zapobiegania awarii maszyn i zoptymalizowania produkcji.

Zachodzące w przemyśle procesy produkcyjne są ściśle powiązane z powstawaniem zanieczyszczeń, które muszą być na bieżąco usuwane. Zabrudzenia są wynikiem przede wszystkim oleistych tłustych oparów, skrystalizowanych związków. Okresowe czyszczenie maszyn przemysłowych odbywa się przy wykorzystaniu metody ciśnieniowej, ultradźwiękowej, suchego lodu. Te innowacyjne sposoby odznaczają się dokładnością, niezwykłą skutecznością, bezinwazyjnością, nietoksycznością.

Artykuł powstał dzięki uprzejmości firmy Eco para – PODLAK S.C. Małgorzata Podlak, Robert Podlak.

Poprzedni artykułPolska firma chce zrewolucjonizować proces zakupowy podłóg.
Następny artykułBiznesowy high-life czy współczesny standard? Wizytówkowy savoir-vivre

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj