Bramy szybkorolowane czy rolowane – co wybrać?

Odpowiednio dobrana brama jest bardzo ważnym elementem każdego budynku, gdyż pozwala lepsze i efektywne działanie. Przyjmowanie towaru, wprowadzanie pojazdów czy zwyczajna logistyka. Wszystko będzie efektywniejsze, jeśli brama będzie odpowiednio dobrana pod budynek. Tutaj jednak zawsze pojawia się pytanie – jaką bramę wybrać? Jest ich naprawdę dużo, jednak do większych budynków bardzo często montuje się bramy szybkorolowane lub rolowane. Jaka jest między nimi różnica? Która jest lepsza? Sprawdźmy!

Bramy szybkorolowane – czym się charakteryzują?

Jak sama nazwa wskazuje, zdecydowanie cechuje je szybkość otwierania oraz zamykania. Jest to bardzo korzystne wówczas, kiedy trzeba wydać lub odebrać towar bardzo szybko, a otwieranie bramy nie może trwać długo. Jeśli jest to pomieszczenie, które musi być zamknięte i jedynie w niektórych momentach będzie otwierane, to bramy szybkorolowane będą nadawać się idealnie. Mają one wiele zalet, gdyż zostały stworzone w taki sposób, by były jak najbardziej użyteczne.

Bramy szybkorolowane charakteryzuje dobra izolacyjność cieplną, przez co nie trzeba obawiać się o chłód mogący się dostać do wnętrza budynku. Ponadto można je montować zarówno wewnątrz budynku, jak i na zewnątrz, dzięki czemu szybkość otwierania i zamykania bramy pozwoli zarówno zachować ciepło wewnątrz budynku, jak i usprawnić cały proces produkcyjny. Można więc powiedzieć, że minimalizują straty energii, przy jednoczesnej poprawie klimatu pomieszczeń. Bramy szybkobieżne są więc idealną propozycją dla tych, którzy chcą mieć możliwość szybkiego otwarcia i zamknięcia bramy, bez konieczności utraty energii wewnątrz budynku.

Bramy rolowane – czym się wyróżniają?

Bramy rolowane, to nic innego jak po prostu wolniej działające bramy szybkobieżne. Są one bardzo dobre i w większości domów czy garażów sprawdzają się perfekcyjnie. Cechują się wysoką odpornością na szkodliwe czynniki zewnętrzne, wyciszają pomieszczenie, gdyż są dźwiękoszczelne i zachowują temperaturę wewnątrz budynku. Te cechy czynią je bardzo korzystnymi w garażach i innych pomieszczeniach, które nie wymagają szybkiego zamykania i otwierania. Oczywiście żeby było jasne – bramy rolowane wcale wolno się nie otwierają, jednak jest to mniejsza prędkość, niż w przypadku bram szybkorolowanych.

Bramy rolowane nadają się więc zarówno do budynków mieszkalnych, jako wykończenie garażu, jak i do budynków przemysłowych, gdzie szybkość otwierania się bramy nie ma aż takiego znaczenia. Oczywiście wszystko będzie zależeć od tego, jakiego rodzaju bramy się potrzebuje.

Brama – która z nich będzie najlepsza?

Niestety na to pytanie nie ma uniwersalnej odpowiedzi, gdyż zarówno brama szybkolowoana, jak i rolowana mogą być przydatne. Nie ma tutaj konkretnego podziału, który mówiłby, że jedna z nich może służyć wyłącznie w danym budynku, a druga w innym. Znając ich zalety, teraz już sam będziesz w stanie określić, czy bardziej zależy Ci na tym, by brama była po prostu dobra i sprawna, kosztem niższej ceny, czy by była szybka i ergonomiczna, jednak nieco droższa. Wszystko zależy od tego, czego oczekujesz.

Wysokiej klasy bramy przemysłowe oraz systemy napędowe do nich znajdziesz na stronie bramar.pl, gdyż doświadczenie pozwoliło na wytwarzanie wysokiej jakości bram, przy użyciu najlepszych dostępnych materiałów. Zadowolenie klienta jest najważniejsze, dlatego sprawdź sam i przekonaj się o niezawodności bram firmy BRAMAR!

Poprzedni artykułZ jakiego sprzętu korzysta firma sprzątająca?
Następny artykułPodział majątku a rozwód

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj