Bramy garażowe – co mamy do wyboru?

Podczas budowy lub remontu garażu trzeba zdecydować się na wybór bramy garażowej, która najlepiej sprawdzi się w danym przypadku. Nowoczesne bramy wjazdowe zapewniają wygodę i bezpieczeństwo. Co warto wiedzieć przed zakupem?

Wybierając bramę wjazdową do garażu, trzeba wziąć pod uwagę kilka parametrów, dzięki czemu brama będzie dobrze przystosowana do konkretnego budynku i w największym stopniu spełni wymagania. Szeroki wybór produktów sprawia, że łatwo znaleźć garażowe bramy, które sprawdzą się w każdej sytuacji.

Bramy garażowe – o czym pamiętać przy zakupie?

Odwiedzając sklep bramy garażowe, warto wiedzieć, jakiego produkt oczekujemy. Bardzo ważna jest informacja, czy w naszym garażu znajduje się jedno, czy dwa stanowiska, ponieważ ma to wpływ na wybór optymalnego rozwiązania. Jedna brama wjazdowa to tańsze rozwiązanie, które ogranicza też straty ciepła, co wpływa na oszczędność energii. Jeśli jednak dwóch użytkowników korzysta z samochodu o różnych porach, lepszym rozwiązaniem mogą się okazać dwie osobne bramy garażowe, ponieważ otwierając tylko jedną bramę, ograniczymy straty ciepła. Wybór należy więc dopasować do zwyczajów swojej rodziny.

Przed zakupem trzeba też pamiętać o dokładnym pomiarze otworu wjazdowego do garażu. Warto jednak zrezygnować z samodzielnych pomiarów i powierzyć to specjalistom, dzięki czemu będziemy mieli pewność, że pomiar został przeprowadzony prawidłowo, a pod uwagę zostały wzięte wszelkie czynniki pozwalające na idealne dopasowanie bramy.

Jaki rodzaj bramy wybrać?

Wybierając bramy do przydomowego garażu, jak i bramy przemysłowe do hali czy magazynu, trzeba zdecydować, jaki rodzaj bram sprawdzi się w danym przypadku. Jakie produkty mamy do wyboru?

  • Bramy rolowane – to bramy zwijane, które mają silnik, korbę i piloty. Jako że są wyposażone w napęd elektryczny, można nimi sterować zdalnie. Zastosowany system sprawia, że wybierając bramę wykonaną w ten sposób, oszczędzamy sporo miejsca. Jest to istotne szczególnie w krótkich i niskich garażach. Profile są wypełnione pianką poliuretanową, co zapewnia dobrą izolację termiczną. Taka brama jest też odporna na ścieranie i czynniki atmosferyczne.
  • Bramy segmentowe – składają się z segmentów połączonych ze sobą zawiasami i otwierają się do góry. Bramy garażowe sklep oferuje bramy wykonane z termoizolacyjnych paneli, dzięki czemu produkt idealnie sprawdza się w budownictwie energooszczędnym.
  • Kraty rolowane – to najlepsze zabezpieczenie obiektu handlowego czy garażu podziemnego. Zapewniają nie tylko bezpieczeństwo, ale i prawidłową wentylację. Do podnoszenia i opuszczania kraty służy silnik elektryczny, sterowany za pomocą przełącznika lub pilota. Krata jest odporna ścieranie i warunki atmosferyczne.
Poprzedni artykułJak wynająć samochód na dłuższy okres?
Następny artykułJak wykorzystać automatyzację, by zdobyć klienta?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj