Biuro rachunkowe – kiedy warto postawić na jego usługi?

Księgowość nie bez przyczyny jest zmorą dla wielu przedsiębiorców. Skomplikowane przepisy podatkowe i groźby wysokich grzywien, jakimi mogą skutkować niedopatrzenia lub błędne zeznania finansowe. Jak ich uniknąć? Najlepiej skorzystać z usług biura rachunkowego.

Biura rachunkowe – wybór należy do Ciebie

Firm pod szyldem biuro rachunkowe Wrocław jest coraz więcej, dlatego w czasie wyboru możesz wziąć pod uwagę wiele zmiennych, takich jak cena, lokalizacja czy zakres usług. Zwróć uwagę również na doświadczenie oraz certyfikaty przyznawane przez Ministra Finansów, które potwierdzają rzetelność oraz odpowiednie kwalifikacje biur.

Kiedy zdecydować się na biuro rachunkowe?

Decyzja dotycząca powierzenia prowadzenia ksiąg rachunkowych zewnętrznej firmie jest uzależniona od kilku kwestii. Należą do nich:

  • obroty i przychody firmy,
  • liczba zatrudnionych,
  • stan prawny przedsiębiorstwa.

Im wyższymi kwotami operuje przedsiębiorstwo, tym bardziej złożona jest ewidencja wszystkich operacji podatkowych i finansowych, jakie firma musi przedłożyć w Urzędzie Skarbowym. Jeśli przychody przedsiębiorstwa przekraczają 2 miliony euro, wówczas na firmie spoczywa obowiązek prowadzenia tzw. księgowości pełnej, czyli takiej, która obejmuje:

  • ewidencję przychodów i kosztów,
  • ewidencję majątku i źródeł finansowania,
  • inwentaryzację majątku oraz zobowiązań finansowych,
  • sprawozdania finansowe,
  • koszty wynagrodzeń pracowniczych.

Przygotowanie tak skomplikowanych zeznań finansowych w zasadzie w każdym przypadku jest zlecane do biur rachunkowych, chyba że firma posiada własny dział księgowości.

Biuro rachunkowe – kiedy warto postawić na jego usługi?

Niewielkie przychody? Skorzystaj z rachunkowych biur internetowych

Przedsiębiorstwa, które nie notują wysokich przychodów lub organizacje non-profit, np. fundacje charytatywne, szukają jak największych oszczędności, które upłynnią ich finanse, jednocześnie zapewniając sprawne funkcjonowanie organizacji. Rozwiązaniem dla nich jest internetowe biuro rachunkowe, które ze względu na cyfrowe metody prowadzenia ewidencji jest tańsze niż biura stacjonarne.

Zalety biur rachunkowych

Nowoczesne internetowe biuro rachunkowe takie jak Podatkomat.pl, łączy usługi księgowości stacjonarnej z rachunkowością internetową, dzięki czemu przedsiębiorcy mogą wybrać ofertę spersonalizowaną specjalnie pod własne zapotrzebowanie. Niezależnie od formy prowadzonych usług biura rachunkowe zapewniają:

  • dostęp do dokumentów – gotowe zeznanie podatkowe, faktury, a także sprawozdania finansowe są udostępniane przedsiębiorcom bez żadnych ograniczeń,
  • bezpieczeństwo – dokumenty są przekazywane bezpośrednio do przedsiębiorstw lub przechowywane na bezpiecznych serwerach.

Poprzedni artykułInwestowanie w akcje giełdowe – na co zwrócić uwagę?
Następny artykułGospodarka w Polsce – z jakimi problemami borykają się skarbowcy?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj