Australia – wczasy, których nie zapomnisz

Australia to jeden z krajów, który nierzadko marzy się nam, Polakom. Nic zresztą dziwnego – to zupełnie inny świat, dużo bardziej egzotyczny, choć jakby bliski. To połączenie obcości i znajomego kolorytu wydaje się kuszące wielu z nas, dlatego coraz częściej, myśląc o wakacjach, wybieramy się właśnie do Australii, zamiast do tak popularnych kiedyś krajów europejskich. Co można pokochać w Australii? To stanowczo coś więcej niż misie koala, Aborygeni i kangury. To przede wszystkim przepiękne krajobrazy, niesamowita fauna i flora oraz cudowna kultura, którą aż chce się poznać bliżej. Jeśli zatem planujecie wycieczkę po tym kraju, z chęcią podpowiemy Wam, które miejsca warto zwiedzić.

Sydney

Sydney to jedno z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w całej Australii. To przecież stolica tego pięknego kraju. Jednak w Sydney kryje się znacznie więcej, niż tylko genialnie skonstruowana Opera, która stała się symbolem tego miasta. Warto zwiedzić tam także Królewski Ogród Botaniczny, w którym znajdziecie niesamowite, egzotyczne drzewa i rośliny z całego świata. To przepiękne miejsce, które pomimo popularności może być idealnym na chwilę odpoczynku od zgiełku stolicy. Pamiętajcie także o Moście Portowym, z którego będziecie mogli podziwiać dużą część miasta. To najlepsze miejsce na zrobienie kilku naprawdę dobrych zdjęć. Nie dajcie się jednak porwać wyłącznie zwiedzaniu. W Sydney znajdziecie doskonałe knajpki i naprawdę wykwintne restauracje. Skuście się na ryby i owoce morza – nigdzie nie znajdziecie tak świeżych i pysznych okazów.

Ballarat

Z czego jeszcze słynie Australia? Wczasy w tym kraju byłyby niepełne, gdybyście nie odwiedzili Ballarat – miasta, które w 1851 roku zostało ogarnięte gorączką złota. Przejdźcie się złotym szlakiem i koniecznie odwiedźcie Muzeum Złota oraz Historyczny Park Sovereign Hill, w którym poczujecie się tak, jak w XIX wieku. Oczywiście tam również uda Wam się zobaczyć kangury, diabły tasmańskie czy emu. Koala zaś, żyjące na wolności, spotkacie w lasach eukaliptusowych, które znajdują się w Ballarat.

Perth

Jeśli potrzebujecie odpoczynku w malowniczych okolicznościach przyrody, Perth będzie najlepszym miejscem na odpoczynek. Zatrzymajcie się tam na kilka dni bądź spędzicie całe wakacje w tym pięknym mieście położonym na zachodnim wybrzeżu. Zwłaszcza jeśli plażowanie to Wasz ulubiony sposób na cieszenie się wolnym czasem. Miasto położone jest nad rzeką Swan i Oceanem Indyjskim – z pewnością możecie wyobrazić sobie te niesamowite widoki. Jeśli to Wam nie wystarczy, zajrzyjcie do Kings Park, w którym znajdziecie egzotyczne rośliny. Perth jest idealnym miejscem wypoczynkowym, ale także dobrą bazą wypadową.

Park Narodowy Nambung

Z Perth szybko dotrzecie na przykład do Parku Narodowego Nambung. To niesamowicie fascynujące miejsce, choć mogłoby się wydawać, że na pustyni nie znajdziecie niczego do oglądania. Wapienne filary, które wystają z podłoża, tworzą jednak niespotykany klimat – szybko poczujecie się, jakbyście znaleźli się na zupełnie innej planecie. Chociaż zwierzęta, które będziecie spotykać po drodze, na przykład kangury czy emu, mogą sprowadzić Was na ziemię. Nie zapomnicie tych wrażeń.

Nowa Zelandia

No dobrze, to nie jest już Australia – wycieczka po tym kraju byłaby jednak niepełna, gdybyśmy chociaż na chwilę nie zajrzeli do Nowej Zelandii. Chociaż nie da się ukryć, że możecie mieć nie lada problem, które miejsce zwiedzić. Jeśli jednak nie macie wielkich ograniczeń czasowych, odwiedźcie przede wszystkim Dunedin – miasto, które położone jest na pagórkach, Wellington, w którym sporo czasu spędzicie na zwiedzaniu Muzeum Nowej Zelandii czy zabytkowy kościół świętego Pawła oraz Matamata – zwłaszcza jeśli jesteście fanami „Władcy Pierścieni’. W Nowej Zelandii z pewnością nie będziecie się nudzić.

Australia to niesamowity kraj – to nie tylko miejsce, w którym będziecie mieli co zwiedzać. Muzea i parki są przecież wszędzie. To przede wszystkim państwo z charakterem, piękne i malownicze, niezwykle przyjacielskie i dbające o turystów. Nie będziecie żałować.

Poprzedni artykuł5 rzeczy, które musisz wiedzieć o szkoleniach z pierwszej pomocy
Następny artykułCzym różnią się tłumaczenia prawne i prawnicze?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj