Aktywnie i zdrowo z PZU Sport

Aktywnie i zdrowo z PZU Sport

Do biegu, gotowi, start! Zbliżająca się wiosna to najlepszy czas na rozpoczęcie intensywnych treningów. Jednak nawet najlepiej przygotowanym sportowcom zdarzają się czasem kontuzje. Dlatego dobrze zawczasu pomyśleć o ubezpieczeniu sportowym, które pokryje m.in. koszty leczenia i rehabilitacji po doznanym urazie. Z PZU Sport zarówno wyczynowcy jak i uprawiający sport rekreacyjnie będą czuć się bezpiecznie. Polisę można elastycznie dostosować do potrzeb i możliwości finansowych sportowca – zarówno jeśli chodzi o czas i zakres ochrony, jak również wysokość sumy ubezpieczenia i świadczeń dodatkowych.

Ubezpieczenie PZU SPORT to oferta skierowana do osób w każdym wieku, bez względu na stan zdrowia i dyscyplinę sportu jaką uprawiają. Nie ma ograniczeń z powodu istniejących chorób czy niepełnosprawności. Wypłacone świadczenia stanowią dla sportowca finansowe wsparcie w przypadku kontuzji.

Przedmiotem ubezpieczenia są następstwa nieszczęśliwych wypadków, polegające na uszkodzeniu ciała lub rozstroju zdrowia, powodujące trwały uszczerbek na zdrowiu albo śmierć ubezpieczonego.

W razie nieszczęśliwego wypadku ubezpieczony otrzyma:

  • świadczenie finansowe,
  • zwrot kosztów zakupu przedmiotów ortopedycznych (np. stabilizatora, protez),
  • zwrot kosztów przeszkolenia zawodowego – jeśli skutkiem wypadku będzie niepełnosprawność,
  • świadczenie finansowe za uciążliwe leczenie, jeśli z powodu wypadku poszkodowany miał operację lub przebywał w szpitalu co najmniej 5 dni.

Ubezpieczenie zawiera również szereg atrakcyjnych usług assistance, które obejmują m.in. pomoc medyczną (wizytę lekarską, wizytę pielęgniarki, transport po wypadku do placówki medycznej albo między placówkami), pomoc psychologa dla poszkodowanego, opiekę nad jego dziećmi, które nie ukończyły 18 roku życia a także organizację i pokrycie kosztów rehabilitacji po wypadku.

Poza podstawowym zakresem, ubezpieczenie zawiera również dodatkowe świadczenia, które można włączyć do ochrony w zależności od potrzeb sportowca, są to m.in.:

  • zwrot kosztów poniesionych na leczenie i rehabilitację,
  • dieta szpitalna,
  • ubezpieczenie kontraktu sportowego (w razie czasowej niezdolności do uprawiania sportu),
  • odpowiedzialność za choroby układu mięśniowo szkieletowego,
  • świadczenie w przypadku całkowitego trwałego inwalidztwa.

Do umów ubezpieczenia z rocznym okresem odpowiedzialności zawieranych na rachunek zawodników uprawiających sport profesjonalnie oraz osób wykonujących zawód związany z uczestnictwem w kulturze fizycznej może być włączone tzw. świadczenie przejściowe. Świadczenie wypłaca się w związku z czasową niezdolnością ubezpieczonego do uprawiania sportu i wykonywania pracy, trwającą nieprzerwanie przez ponad 6 miesięcy.

Ubezpieczenie może być zawarte na czas uprawiania sportu albo na czas pełny, czyli obejmujący poza zajęciami sportowymi również wszystkie inne zdarzenia życia sportowca, które mogą wydarzyć się przez całą dobę.

Ubezpieczenie PZU Sport jest dla sportowców gwarancją wsparcia finansowego w razie nieszczęśliwego wypadku. Pomaga opanować skutki wypadku, od organizacji pomocy w powrocie do zdrowia do zabezpieczenia finansowego w czasie przerwy w karierze sportowej lub gdy dojdzie do jej trwałego przerwania.

Poprzedni artykułmBank umożliwia założenie firmy on-line w 10 minut
Następny artykułHestia Corporate Solutions – nowa oferta ubezpieczeń korporacyjnych ERGO Hestii

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj