Założenie firmy w formie spółki – co warto wiedzieć?

Sfera zawodowa jest niezwykle istotnym elementem naszego życia. Decydując się na rozpoczęcie kariery zawodowej, warto zastanowić się nad tym, jaka opcja jest dla nas odpowiednia: może praca na etacie to spełnienie marzeń i stabilizacja – a może pora założyć coś własnego? Co warto wiedzieć, zakładając spółkę?

Założyć… lub kupić

Kiedy już zdecydujemy się na założenie działalności nie samemu, lecz ze wspólnikiem, dochodzi do założenia spółki z ograniczoną odpowiedzialnością – jest to najpopularniejsza spółka handlowa w naszym kraju, posiadająca osobowość prawną. Do jej założenia wymagany jest wkład własny w wysokości pięciu tysięcy, a twórcami są osoby fizyczne lub prawne.

Oczywiście można zrealizować własny pomysł i dopełnić wszystkich formalności samemu, albo udać się do kancelarii i odkupić gotową spółkę. Są one zarejestrowane, przygotowane do nabycia i nie posiadają historii w postaci operacji gospodarczych, umów, zobowiązań ani długów. Jest to zatem spore ułatwienie dla przeciętnej osoby, która niekoniecznie chce zajmować się kwestiami prawnymi i biurokracją z tym związaną.

Współpraca z kancelarią – korzyści

Kupując gotową spółkę zyskujemy przede wszystkim oszczędność czasu: wszystkich formalności dopełnia za nas kancelaria. Otrzymujemy również wsparcie wykwalifikowanych prawników, którzy starają się sprostać oczekiwaniom najbardziej wymagających klientów. Kancelaria zapewnia również poufność i bezpieczeństwo wszystkich danych i wdraża nas w nowe, dotąd nieznane procedury.

Kupno jest oczywiście tylko jedną z opcji – samodzielne zakładanie działalności jest ciągle popularne. Decydując się na samodzielne założenie spółki, warto jednak pamiętać o tym, że odpowiednia pomoc prawna jest niezbędna, szczególnie w związku tegorocznymi zmianami w prawie dotyczącym spółek. Również w tym przypadku warto więc skorzystać z pomocy kancelarii prawnej.

Spółki to nowoczesny i bezpieczny sposób na prowadzenie działalności – a coraz większą popularność zdobywa nabywanie gotowych spółek. Być może to opcja idealna akurat dla Ciebie?

Poprzedni artykułParking przy lotnisku w Berlinie – jakość, ceny i dostępność
Następny artykułNoworoczne oszczędności w przedsiębiorstwie – sprawdź, jak zmniejszyć rachunki za prąd!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj