Jak ubezpieczyć się wyjeżdżając za granicę?

Przy wyborze ubezpieczenia przy wyjeździe za granicę nie warto kierować się ceną. Ważne jest za to, aby dostosować je do potrzeb i celu naszego wyjazdu.

Istnieje na rynku wiele opcji dotyczących ubezpieczenia zdrowotnego w trakcie podróży. Zawsze warto zastanowić się nad tym, która oferta najlepiej pasuje do częstości i celu naszych wyjazdów.

Czym jest karta EKUZ?

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) daje prawo do korzystania na koszt NFZ ze świadczeń zdrowotnych (niezbędnych) w czasie tymczasowego pobytu na terenie innego państwa członkowskiego UE/EFTA. Oznacza to, że karta EKUZ nie działa w żadnym kraju znajdującym się poza UE/EFTA. Nie pokrywa ona kosztów leczenia prywatnego i można z niej korzystać tylko w placówkach publicznych, podlegając tym samym prawom co obywatele państwa, na terenie którego się przebywa. Dlatego przy wyjazdach za granicę warto zdecydować się na ubezpieczenie podróżne, które daje szersze możliwości.

Ubezpieczenie dla osób często wyjeżdżających za granicę

Dla osób często wyjeżdżających za granicę atrakcyjną opcją jest wykupienie ubezpieczenia podróżnego na wyznaczony z góry okres czasu np. 6 lub 12 miesięcy. Takie ubezpieczenie to na przykład Bezpieczne Podróże MULTITRIP, które można wybrać zarówno w formie imiennej, jak i bezimiennej, podając jedynie liczbę osób i dni, w czasie których ubezpieczanie będzie obowiązywać. Dodatkowo ubezpieczenie to obejmuje NNW oraz pomoc prawną. Dla osób często podróżujących atrakcyjną opcją jest ubezpieczenie bagażu.

Standardowe ubezpieczeni podróży

W naszej ofercie mamy też ubezpieczenie na pojedynczą podróż. W opcji Bezpieczne Podróże zawarte są koszty leczenia (w tym ratownictwo), NWW i pomoc prawna. Tę ofertę można poszerzyć o ryzyko związane np. z chorobami przewlekłymi, pracą fizyczną czy uprawianiem spotów zimowych.

Pamiętaj, że ubezpieczenia podróży mają znacznie szerszą gamę usług w nich zawartych niż karta EKUZ. Obejmują one również pomoc prawną, a w dodatku można dostosować je do własnych potrzeb i poszerzyć o określone ryzyko.

Artykuł powstał przy współpracy z Signal Iduna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here