Jak działa kalkulator OC? Czy jest przydatny?

Na rynku istnieje tak dużo firm ubezpieczeniowych, że zapoznanie się z bieżącą ofertą każdej z nich jest niemal niemożliwe. Już porównanie samego OC zajęłoby dużo czasu, a co dopiero pakietów typu OC+AC, OC+NNW itd. Na szczęście nie musisz tego wszystkiego robić, by znaleźć tanie i korzystne ubezpieczenie. Poznaj internetowy kalkulator OC!

Czym jest kalkulator OC?

Kalkulator OC jest internetowym narzędziem, dzięki któremu znajdziesz ubezpieczenie komunikacyjne dopasowane do Twoich potrzeb i możliwości finansowych. Uwaga: pojawiające się w nazwie „OC” może wydawać się mylące. W rzeczywistości w kalkulatorze poznasz ceny wszystkich ubezpieczeń, które Cię interesują. OC to podstawa, do której dobierzesz autocasco, NNW lub Assistance. W razie potrzeby dowolnie je wymieszasz (np. OC+NNW+Assistance).

Korzystanie z kalkulatora OC polega na wypełnieniu prostego formularza, w którym większość pól jest typu „do wyboru”. Swoje dane musisz wpisać tylko w kilku miejscach. Istotne są przede wszystkim: imię i nazwisko, numer rejestracyjny, dane kontaktowe.

Przekonaj się, jakie elementy ma dobry kalkulator OC: https://kioskpolis.pl/jakie-elementy-powinien-posiadac-dobry-kalkulator-oc/. Wiedza ta ułatwi Ci wybór najlepszego kalkulatora, a co za tym idzie szybkie wytypowanie korzystnego ubezpieczenia.

Jakie dane trzeba podać w kalkulatorze OC?

Podczas wypełniania formularza zostaniesz poproszony o podanie danych z czterech kategorii tematycznych. Są to:

1. Główne dane dotyczące pojazdu, takie jak numer rejestracyjny, marka i model, rok produkcji, rodzaj stosowanego paliwa.

2. Dodatkowe dane dotyczące auta, czyli m.in. przebiegi (aktualny i średni roczny), rodzaj użytkownika, czy pojazd jest użytkowany za granicą, po której stronie występuje kierownica, kiedy miało miejsce ostatnie badanie techniczne, jaki jest stan pojazdu.

3. Dane właściciela lub właścicieli, jeśli auto zostało zarejestrowane na kilka osób. Tu ważne są imiona i nazwiska, numery PESEL, adresy z kodem pocztowym, wykonywane zawody, rok wydania prawa jazdy.

4. Dane kontaktowe, które będą istotne, jeśli zdecydujesz się zakupić jedną z polis.

Z jakimi opłatami wiąże się używanie kalkulatora OC?

Samo użytkowanie kalkulatora OC jest bezpłatne. Nie ma też konkretnej liczby prób, do której ogranicza się możliwość skorzystania z narzędzia. Jeśli nie znajdziesz właściwego ubezpieczenia teraz lub nie masz czasu na poświęcenie wystarczającej uwagi ofertom, możesz wrócić do kalkulatora w dowolnej chwili.

Jedyne opłaty wynikające z użytkowania kalkulatora OC to te związane z zakupem polisy. Warto bowiem podkreślić, że w narzędziu nie tylko wyszukasz oferty, ale także możesz je szybko i wygodnie nabyć. To idealne rozwiązanie na zyskanie ochrony, gdy Twoje ubezpieczenie OC wkrótce się skończy, a Ty nie masz czasu na długie przeglądanie ofert.

Co sprawia, że warto korzystać z kalkulatora OC?

Ponieważ w kalkulatorze OC podajesz tak wiele swoich danych, narzędzie jest w stanie przetworzyć je i wyliczyć przysługujące Ci zniżki. Fakt ów sprawia, iż otrzymane oferty są maksymalnie dopasowane do Twoich potrzeb – lepszych ofert nie dostaniesz. Sam zdecydujesz, która Ci odpowiada.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here