Firmy energetyczne dodają gazu

Wśród propozycji firm energetycznych dla biznesu często można znaleźć oferty typu Dual Fuel. Czy takie rozwiązanie jest w istocie tak korzystne dla firm, jak zachwalają je usługodawcy? Przyjrzymy się kilku podstawowym zaletom możliwości zakupu gazu od dostawcy prądu.

Prąd i gaz dla firmy z jednego źródła?

Cóż, technicznie rzecz biorąc, w rozwiązaniach typu Dual Fuel dystrybutorami gazu i prądu są nadal inne podmioty, rachunek opłacamy jednak u tego samego sprzedawcy. I ma to swoje plusy. Największym z nich jest fakt, że rozliczamy się najczęściej na podstawie niezmiennej, określonej w umowie z dostawcą stawki. Nie zaskoczą nas nagłe podwyżki cen gazu i prądu, przynajmniej w okresie obowiązywania umowy, a tą możemy podpisać na rok, a u niektórych firm energetycznych nawet na dłużej.

Oprócz gwarancji niezmiennej ceny, niewątpliwą korzyścią będzie sama wygoda obsługi płatności. Jeden rachunek, a nie dwa. To oszczędność czasu dla osoby odpowiedzialnej w firmie za kwestie rachunkowe i rozliczeniowe. Jeden system internetowy dostawcy prądu i gazu pozwala bowiem na szybkie uregulowanie płatności za energię w całości. Z jednym podmiotem załatwiamy też wszystkie formalności i sprawy związane z bieżącą obsługą, takie jak odczyty, naprawy, zgłoszenia konsumenckie.

Co firma może zyskać na zmianie sprzedawcy gazu

Przyjrzymy się ofercie na gaz dla firm, jaką przygotowała dla klientów biznesowych Enea, jeden z największych dostawców energii elektrycznej w Polsce. Oferta Stała Cena GAZ zawiera swoją największą zaletę w nazwie. To wcześniej już wymieniana w artykule gwarancja wolności od podwyżek cen. Decydując się zakup gazu dla naszego przedsiębiorstwa do  Enei, możemy mieć pewność, że stawka zapisana w umowie nie wzrośnie do końca 2022 roku, a parametry jakościowe gazu nie ulegną zmianie w stosunku to tego, z którego korzystamy teraz.

Kto może skorzystać z oferty?

Oferty połączonego rachunku za gaz i prąd, takie jak oferta Enei, przeznaczone są przede wszystkim dla małych oraz średnich przedsiębiorstw, które z gazu korzystają w celach grzewczych, opałowych, produkcyjnych lub napędowych. Warunkiem skorzystania jest podłączenie firmy do sieci Polskiej Spółki Gazownictwa i pobieranie gazu ziemnego w taryfach W1-W4.

Formalności związane z podpisaniem umowy ograniczone są do absolutnego minimum. Wystarczy odwiedzić najbliższe Biuro Obsługi Klienta lub skontaktować się z konsultantem, by poznać szczegóły.

Poprzedni artykułOpakowania – coś więcej niż zwykłe pudełka
Następny artykułJak złożyć skargę do Trybunału w Strasburgu?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj