5 rzeczy, które musisz wiedzieć o szkoleniach z pierwszej pomocy

Tak naprawdę każdy wie, że wiedza z zakresu pierwszej pomocy jest niezwykle ważna. Nie wszyscy jednak na co dzień sobie to uświadamiamy, a refleksja przychodzi zazwyczaj w momencie, gdy jest już na to za późno. Jaką wartość niosą ze sobą szkolenia z pierwszej pomocy? Poznaj nasze zestawienie.

1. Są zawsze przydatne

Oczywiście życzymy każdemu, aby nigdy nie musiał wykorzystywać w praktyce wiedzy zdobytej na kursie pierwszej pomocy. Jednak niekiedy może się ona okazać równie cenna, co ludzkie życie. Posiadając wiedzę i umiejętności z zakresu pierwszej pomocy, posiadamy moc ratowania istnień. Daje nam to gwarancję tego, że będziemy wiedzieli, jak się zachować w kryzysowej sytuacji. A nawet jeśli do takiej nie dojdzie (i oby tak się stało!), zdobytą wiedzę zawsze można wykorzystać podczas opatrywania drobnych ran lub udzielania pierwszej pomocy w przypadku skręceń czy złamań.

2. Prowadzą je osoby zajmujące się ratowaniem ludzkiego życia na co dzień

Wybierając się na szkolenie z pierwszej pomocy, nie należy się obawiać, że przekazywana tam wiedza będzie nieaktualna lub, co gorsza, błędna. W dobrych firmach prowadzeniem kursów zawsze zajmują się specjaliści w swej dziedzinie. Najczęściej są to wykwalifikowani ratownicy medyczni, których praca polega na ratowaniu ludzkiego życia. Ich wiedza jest poparta wieloletnim doświadczeniem, co udowadniają na szkoleniach, w trakcie których na kursantów czeka wiele praktycznych ćwiczeń.

3. Szkolenia można odbyć zarówno w grupie, jak i indywidualnie

Chęć przystąpienia do kursu w pojedynkę nie stanowi najmniejszego problemu. Firmy szkoleniowe posiadają ofertę dostosowaną zarówno dla osób indywidualnych, jak i dla całych zakładów pracy. Nie warto więc tkwić w przekonaniu, że pierwszej pomocy można się nauczyć tylko w szkole lub na kursie przed egzaminem na prawo jazdy. Tak naprawdę można zrobić to w dowolnym momencie życia – na naukę nigdy nie jest za późno!

4. Dostosowane do różnych grup zawodowych

Podstawowe umiejętności z zakresu pierwszej pomocy czasem nie wystarczą. Firmy szkoleniowe wychodzą naprzeciw tym oczekiwaniom, dlatego posiadają w swojej ofercie szkolenia z pierwszej pomocy dostosowane potrzeb nawet najbardziej wymagających grup zawodowych. Na przykład nauczycieli – w końcu oczywistym jest, że dzieciom udziela się pomocy inaczej niż dorosłym. Z kolei osoby zajmujące się ratowaniem ludzkiego życia na co dzień są zmuszone do ciągłego podnoszenia kwalifikacji. Interesującą propozycją dla nich będą na pewno kursy kwalifikowanej pierwszej pomocy KPP, będące okazją do doskonalenia swojej wiedzy i umiejętności. Polecamy je zwłaszcza ratownikom, strażakom oraz przedstawicielom innych grup zawodowych, współpracujących z pogotowiem ratunkowym.

5. Potrzebne w życiu codziennym

Na co dzień dość często zdarzają się nam drobne urazy. Wystarczy potłuc szklankę czy poślizgnąć się na śliskim podjeździe. Właśnie wtedy tak prozaiczna wiedza, jak prawidłowe zawiązanie bandaża może okazać się nieoceniona, a Ty będziesz sobie dziękować, że wziąłeś kiedyś udział w kursie pierwszej pomocy.

Jeżeli czujesz, że powinieneś zaktualizować swoją wiedzę, nie zwlekaj. Zapisz się na szkolenie z pierwszej pomocy w Krakowie już dziś!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here